Zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w środku zostało niemowlę

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24, Policja Wamińsko-Mazurska
Do zdarzenia doszło w Nowym Mieście Lubawskim
Do zdarzenia doszło w Nowym Mieście LubawskimGoogle Earth
wideo 2/6
Google Earth Do zdarzenia doszło w Nowym Mieście Lubawskim

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-Mazurskie) pomogli kobiecie, która przez pomyłkę zatrzasnęła drzwi do samochodu, zostawiając w środku swoje dwumiesięczne dziecko i kluczyki. Na zewnątrz została ze starszą córką. Powiadomieni o sytuacji mundurowi pojechali z kobietą do jej domu po zapasowe kluczyki. W tym czasie jedna z funkcjonariuszek została na miejscu. Opowiadała bajki kilkuletniej dziewczynce, a niemowlę obserwowała przez szybę.

Wszystko działo się w środę (25 maja) na jednym z parkingów sklepowych w Nowym Mieście Lubawskim. Około południa policjanci dostali zgłoszenie od kobiety, że zatrzasnął jej się samochód, a w środku zostało niemowlę. Na miejsce pojechali asp. Dorota Kaczmarska i st. sierż. Łukasz Groszkowski.

- Z relacji zdenerwowanej mamy wynikało, że zapięła ona na tylnym siedzeniu w tak zwanym nosidełku niemowlę i zamknęła drzwi od auta, by podejść z drugiej strony i zapiąć przed podróżą w drugim foteliku starszą córkę. Niestety, wówczas okazało się, że zamki w drzwiach się zablokowały, a kluczyki zostały wewnątrz - przekazali nowomiejscy policjanci.

Jak otworzyć samochód, by go nie uszkodzić?

Na miejscu, oprócz policjantów, były również osoby postronne, które starały się pomóc. Nikomu jednak nie udało się otworzyć samochodu tak, aby go nie uszkodzić.

- Obecni na miejscu byli także strażacy, którzy w każdej chwili, w przypadku zagrożenia dla życia i zdrowia dziecka, byli gotowi do siłowego otwarcia pojazdu - dodali funkcjonariusze.

Zatrzasnęła kluczyki w samochodzie, w środku było niemowlęPolicja Warmińsko-Mazurska

Funkcjonariuszka opowiadała bajki, a matka pojechała po klucze

Warunki pogodowe były sprzyjające, a dziecko w samochodzie zasnęło. Policjanci postanowili więc, że jeden z funkcjonariuszy pojedzie z kobietą do oddalonego o kilka kilometrów domu po zapasowe kluczyki, a przy samochodzie zostanie dzielnicowa. Policjantka opiekowała się kilkuletnią dziewczynką, opowiadając jej bajki. Jednocześnie obserwowała przez szybę śpiące niemowlę.

- Interwencja ta miała szczęśliwe zakończenie i skończyło się jedynie na stresie mamy. Na uwagę i prawdziwą pochwałę zasługuje podstawa przypadkowych osób, które nie pozostały obojętne i również próbowały pomóc przestraszonej mamie w otwarciu auta - podsumowali policjanci.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:MAK

Źródło: TVN24, Policja Wamińsko-Mazurska

Źródło zdjęcia głównego: Policja Warmińsko-Mazurska

Pozostałe wiadomości