W autobusie było wyjątkowo tłoczno. Kierowca stracił prawo jazdy

TVN24

KPP w Nowym Mieście LubawskimW autobusie było za dużo pasażerów

Policjanci z Nowego Miasta Lubawskiego (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali do kontroli autobus. Jak się okazało, kierowca wiózł w nim aż 77 pasażerów, a według dokumentów - mogły nim jechać maksymalnie 52 osoby. Kierowca stracił prawo jazdy.

Wszystko wydarzyło się w piątek przed godziną 8 rano. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli na ulicy Mickiewicza w Nowym Mieście Lubawskim.

- Podczas przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze sprawdzili dowód rejestracyjny, w którym jasno było określone, że jednorazowo w autobusie podczas jazdy mogą znajdować się maksymalnie 52 osoby, tymczasem podróżowało ich tam aż… 77 - poinformowała policja na swojej stronie.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące. Dostał on także mandat i 10 punktów karnych.

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 r. przepisami, w trakcie kontroli funkcjonariusze zatrzymają prawo jazdy kierowcy m.in. za zbyt dużą liczbę przewożonych w aucie osób. W praktyce, policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu naruszenia przepisów, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który – wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca będzie w tym czasie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. Pamiętajmy ! Przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich pasażerów, a w przypadku zdarzenia drogowego może być tragiczne w skutkach. KPP w Nowym Mieście Lubawskim

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ ks / Źródło: KPP w Nowym Mieście Lubawskim