Nocne życie daniela. Zwierzę na spacerze w centrum Pucka

TVN24

Straż Miejska PuckDaniel na spacerze

Daniel spacerujący po chodniku - to nie żart. Mieszkańcy Pucka mieli okazję podziwiać zwierzę, które pojawiło się w centrum miasta. Niecodzienny spacer nagrała kamera miejskiego monitoringu.

Do nietypowego spotkania mieszkańców Pucka z danielem doszło w miniony poniedziałek wieczorem. Zwierzę pojawiło się na rynku około godz. 20.

Spacer w oku kamery

Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać jak daniel spokojnie spaceruje po chodniku wzdłuż sklepowej wystawy. Rozgląda się po czym, szybko rusza przed siebie.

- Patrol Straży Miejskiej ruszył za zwierzakiem. Nie był duży, ale miał spore poroże. Daniel przemieszczał się dość szybko, więc funkcjonariusze stracili go z oczu. Podejrzewam, że mógł on uciec z hodowli danieli, która jest u nas w powiecie - mówi Grzegorz Szadkowski, komendant Straży Miejskiej w Pucku i dodaje, że ostatni raz takie duże zwierzę w centrum miasta widziano 6 lat temu. Wówczas była to sarna.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, pokazać go w niekonwencjonalny sposób - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/gp / Źródło: TVN 24 Pomorze