Pomorze

Nie tylko wojny robotów. Bałtycki Festiwal Nauki

Pomorze

Politechnika GdańskaPokazy podczas X Bałtyckiego Festiwalu Nauki

Nocna obserwacja nietoperzy, produkcja paliwa do silników diesla z oleju roślinnego czy pokazy robotów – to tylko część atrakcji jakie przygotowano w ramach kolejnego Bałtyckiego Festiwalu Naukowego.

Młodzież poznaje tajemnice naukiPolitechnika Gdańska - materiały prasowe

Festiwal zaczyna się 23 maja i potrawa do 27 maja, w tym czasie na Pomorzu odbędzie się ponad 800 różnych imprez organizowanych przez 40 instytucji.

Nocni łowcy

Wycieczka dla tych, którzy są ciekawi życia nietoperzy. Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na nocne obserwacje tych jedynych zdolnych do latania ssaków. Podczas wycieczki w okolice Doliny Radości gdzie mieszkają nietoperze będzie można się dowiedzieć o ich zwyczajach, zobaczyć jak latają i usłyszeć o echolokacji - niedostępnym dla ludzkich zmysłów sposobie odnajdowania drogi w ciemnościach nocy za pomocą ultradźwięków.

W świecie kosmetyków

Kobiety natomiast coś dla siebie znajda na Wydziel Chemicznym UG. Tam będzie można dowiedzieć się jak powstają ekologiczne kosmetyki, a także samodzielnie spróbować je zrobić. Można poznać tez cała prawdę o tym czy ładne i pachnące, znaczy zdrowe.

Zabawki studentów Politechniki

Czyli jak stworzyć własnego mobilnego robota i nauczyć się z nim współpracować. I co najważniejsze jak wykorzystać ich możliwości podczas codziennych czynności. Będzie można również poznać domowego asystenta osób starszych i chorych.

Dzieci poznają konstrukcje robotówPolitechnika Gdańska - materiały prasowe

Coś praktycznego

Również na Politechnice Gdańskiej to świetna okazja by nauczyć się jak produkować samodzielnie paliwo do silników typu diesel, czyli zieloną konkurencje ropy naftowej. I dowiedzieć się co w kuchennym śmietniku piszczy i jak odpowiednio to wykorzystać. Poznać lepiej telefon komórkowy, z którym przecież na co dzień się nie rozstajemy i zgłębić tajemnice wody.

Dla ciekawskich

Kolorowe płomienie, gorący i suchy lód, lewitująca kartka czy świecąca woda – czyli wszystko to, co dla dzieci jest magią, a dla studentów Politechniki codziennością.

Szczegółowe programy X Festiwallu Bałtyckiego - na Politechnice Gdańskiej można znaleźć tutaj, Na Uniwersytecie Gdańskim tutaj.

Autor: ws

Źródło zdjęcia głównego: Politechnika Gdańska

Pozostałe wiadomości