Pomorze

Zaatakował siekierą 14-latkę. Uderzył ją w głowę

Pomorze

Napastnik był pijany, gdy zatrzymała go policja
tvn24Napastnik był pijany, gdy zatrzymała go policja

Z nieznanych przyczyn 34-letni mężczyzna uderzył na ulicy obuchem siekiery 14-latkę. Napastnik został zatrzymany. Był pijany. Prokuratura postawi mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Do ataku doszło we wtorek około godz. 20 przy sklepie osiedlowym przy ul. Pełki w Karlinie w powiecie białogardzkim. Dziewczynka szła z matką. Nagle mijający je mężczyzna odwrócił się i uderzył 14-latkę w głowę obuchem siekiery, a potem uciekł.

Prokurator: chciał zabić

- Uderzył obuchem siekiery. Dziecko zostało natychmiast przewiezione do szpitala i na tą chwilę wiemy, że nie znajduje się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia. Pełne wyniki badań poznamy za kilka dni, bowiem na razie nie wiemy, czy dziewczynka nie doznała wstrząsu mózgu lub czy nie pojawi się krwiak – informuje Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.

Napastnik po około dwóch godzinach został zatrzymany przez policję. Okazało się, że to znany recydywista – wcześniej był karany karany za przestępstwa przeciwko mieniu i niedawno opuścił więzienie. – Jest to 34-letni mieszkaniec Karlina – mówi Gąsiorowski.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku usiłowania zabójstwa i, jak podkreśla prokurator Gąsiorowski, taki zarzut mężczyzna usłyszy. – Przebieg zdarzenia nie pozostawia wątpliwości. Grozi mu od 8 lat więzienia do dożywocia – twierdzi.

Na czwartek zaplanowano przesłuchanie podejrzanego. Prawdopodobnie postawione mu zostaną także zarzuty.

Do ataku doszło w miejscowości Karlino | Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości