Napadli na bank. Policja zatrzymała ich na gorącym uczynku

TVN24

tvn24Mężczyźni zostali złapani na gorącym uczynku

Dwóch młodych mężczyzn, którzy napadli w środę na bank, zatrzymała na gorącym uczynku gdańska policja. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze. Sprawdzają, czy sprawcy nie mieli związku z sześcioma innymi napadami na gdańskie banki.

Jak informuje rzeczniczka prasowa gdańskiej policji Aleksandra Siewert, do zatrzymania dwóch gdańszczan w wieku 19 i 21 lat doszło w środę około południa, tuż po tym, jak jeden z nich - po zastraszeniu pracowników, okradł placówkę bankową na gdańskim osiedlu Zaspa.

Wybiegł z pieniędzmi

Rzeczniczka dodaje, że mężczyzna wybiegł z pieniędzmi z banku i wsiadł do auta kierowanego przez wspólnika. W tym momencie znajdujący się w pobliżu policjanci zatrzymali samochód, a następnie pasażera i kierowcę. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze, nie chcą jednak ujawniać kwoty.

Siewert informuje, że w czwartek obaj mężczyźni zostaną przesłuchani w prokuraturze. Najprawdopodobniej wówczas zostaną im także przedstawione zarzuty.

Sprawdzają, czy mają związek z napadami

Policja i prokuratura będą próbowały ustalić, czy 19- i 21-latek mieli coś wspólnego z sześcioma innymi napadami, do których doszło w Gdańsku w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Sprawcy tych napadów nie zostali dotychczas ustaleni. Do ich ujęcia powołano w maju specjalną grupę operacyjną, w skład której weszli doświadczeni funkcjonariusze z pionów dochodzeniowo-śledczego i kryminalnego.

Policja nie informuje, jakie sumy padły łupem złodziei.

Autor: aja/par / Źródło: TVN24 Pomorze