Pomorze

Napad na bank w Gdyni. Kasjerka oddała pieniądze, napastnika zatrzymała ochrona

Pomorze

Aktualizacja:
Napad na bank w Gdyni
Grzegorz Dolecki | TVN24 PomorzeSprawcę napadu zatrzymano

Wszedł do banku w kominiarce i z przedmiotem przypominającym broń. Zażądał pieniędzy. Mężczyznę, który próbował okraść gdyński bank zatrzymała ochrona. Jest już w rękach policji.

Około godz. 9.30 w jednym z gdyńskich banków przy ul. Unruga pojawił się zamaskowany mężczyzna. Twarz zasłonił kominiarką. Miał też przy sobie przedmiot przypominający broń.

-Zażądał od kasjerki wydania pieniędzy, kobieta zrobiła to o co prosił. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, po wcześniejszym ujęciu go przez ochronę pracowników banku, którzy podjechali bankowozem pod placówkę - poinformował podkom. Krzysztof Kuśmierczyk z gdyńskiej policji.

Funkcjonariusze nie zdradzają o jaką kwotę chodzi. Mężczyzna jest już przesłuchiwany. To 29-latek z województwa lubuskiego. Był już notowany. Teraz policjanci sprawdzają czy były to podobne przestępstwa. Podczas napadu żaden z pracowników banku nie odniósł obrażeń.

29-latkowi grozi 12 lat więzienia.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem, czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa / Źródło: TVN24 Pomo

Źródło zdjęcia głównego: tvn24 | Grzegorz Dolecki

Pozostałe wiadomości