Pomorze

"To największa wisząca flaga na świecie"

Pomorze

Flaga ma ponad 720 metrów kwadratowych
Flaga ma ponad 720 metrów kwadratowychtvn24
wideo 2/2

Ma ponad 720 metrów kwadratowych i dokładnie w południe w Dzień Flagi załopotała na świnoujskiej latarni. – To największa wisząca flaga na świecie – cieszą się organizatorzy.

Na 68-metrowej latarni morskiej w Świnoujściu w środę zawisła flaga o powierzchni ponad 720 metrów kwadratowych i wadze 80 kilogramów. Organizatorzy zapewniają, że to największa wisząca flaga w Polsce i na świecie. Na trzonie latarni zawiesili ją alpiniści, a przygrywała im orkiestra Marynarki Wojennej.

Szyto ją 25 godzin

- Biało-czerwone barwy będą widoczne z wielu kilometrów - z redy portu, kanału prowadzącego w głąb lądu, a także z niemieckich kurortów graniczących ze Świnoujściem – powiedział Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, organizator imprezy. Dodał, że honory barwom narodowym mają oddać wszystkie promy, statki i okręty wchodzące do portu w Świnoujściu, uruchamiając sygnalizatory dźwiękowe (tyfony).

To nie pierwszy raz, gdy w Świnoujściu zawisła gigantyczna biało-czerwona flaga - po raz pierwszy imprezę zorganizowano 2 maja 2014 roku i wtedy miała 300 metrów kwadratowych.

- Każdego roku pobijamy własne rekordy z lat poprzednich – mówi Piwowarczyk i podkreśla, że ogromna w tym zasługa krawcowych.

- Dla mnie to zaszczyt szyć tę flagę. Czujemy dumę i szczęście, jak widzimy nasze dzieło powiewające na wietrze – cieszy się Ewa Nowakowska, ze "Studia Krawieckiego" w Świnoujściu. Szyła flagę wraz z mężem i ich pracownicą przez 25 godzin.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa//ec / Źródło: TVN24 Szczecin/PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP | Marcin Bielecki

Pozostałe wiadomości