Nadleśnictwo Świerczyna. Żubr zastrzelony podczas polowania

Autor:
tam
Źródło:
PAP
Świerczyna (woj. zachodniopomorskie)
Świerczyna (woj. zachodniopomorskie)Google Earth
wideo 2/4
Google EarthNadleśnictwo Świerczyna (woj. zachodniopomorskie)

Około pięcioletnia żubrzyca została zastrzelona na terenie Nadleśnictwa Świerczyna (woj. zachodniopomorskie). Jak informują przyrodnicy, to czwarty taki przypadek w regionie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Sprawa została zgłoszona policji.

Jak informują przyrodnicy, do zdarzenia doszło w niedzielę podczas polowania dewizowego na terenie Nadleśnictwa Świerczyna (woj. zachodniopomorskie). Zastrzelona samica miała około pięciu lat, była karmiącą matką. - Stado wybiegło z młodnika, myśliwy ponoć się przestraszył i strzelił do żubra. Sprawa została zgłoszona na policję, a sprawca został przesłuchany na miejscu. Zabezpieczono broń myśliwego i wyciagnięto pocisk - powiedziała w rozmowie z PAP Roksana Czerniawska z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego - Dzika Zagroda.

Czytaj też: Dwa żubry zastrzelone na terenie poligonu

Przyrodnicy: czwarty przypadek w ciągu ostatnich dwóch miesięcy

Jak dodała, "w Zachodniopomorskiem to czwarty taki przypadek w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Wcześniej dwie dorosłe krowy zostały zastrzelone na terenie poligonu drawskiego, a jedna postrzelona na terenie Nadleśnictwa Różańsko (powiat myśliborski). Zwierzę było w bardzo złej kondycji i musiało zostać odstrzelone".

Czytaj też: Żubrzyca postrzelona w Zachodniopomorskiem, zwierzę musieli dobić. "Wyraźnie cierpiała"

Jak informuje Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze - Dzika Zagroda w ubiegłym roku w Zachodniopomorskiem było 340 żubrów. Obecnie prowadzona jest kolejna inwentaryzacja, aktualny stan populacji będzie znany pod koniec grudnia

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tam

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości