TVN24 | Pomorze

Na przejeździe kolejowym pendolino uderzyło w samochód. Nie żyje kobieta, ranne dzieci

TVN24 | Pomorze

Autor:
FC
Źródło:
PAP, TVN 24 Poznań
Do zdarzenia doszło w Koszalinie
Do zdarzenia doszło w KoszalinieGoogle Earth
wideo 2/7
Google Earth Do zdarzenia doszło w powiecie koszalińskim

W Miłogoszczy (woj. zachodniopomorskie) na przejeździe kolejowym zderzyły się samochód osobowy z pociągiem pendolino. - Zginęła kobieta. Pozostałe osoby, które podróżowały oplem zafirą, w tym dwoje dzieci w wieku 11-12 lat, zostały przewiezione do koszalińskiego szpitala – poinformowała nadkom. Monika Kosiec, oficer prasowa koszalińskiej policji.

Służby informacje o wypadku na przejeździe kolejowym w Miłogoszczy w powiecie koszalińskim otrzymały o godzinie 8:19. Pociąg pendolino relacji Kołobrzeg - Warszawa, który rano wyjechał z nadmorskiego kurortu zderzył się z osobowym oplem.

- W opla zafirę uderzyło pendolino – powiedziała nadkom. Monika Kosiec, oficer prasowa koszalińskiej policji.

Początkowo policja informowała, że samochodem podróżowały cztery osoby, potem przekazano, że poza kierowcą autem podróżowały jeszcze cztery osoby. - Ofiarą śmiertelną jest kobieta. W samochodzie było jeszcze dwoje dorosłych i dwoje dzieci w wieku 11-12 lat. Te osoby zostały przewiezione do koszalińskiego szpitala – przekazała nadkom. Kosiec.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Ruch kolejowy wstrzymany

Na miejscu cały czas trwają jeszcze działania, na miejscu zdarzenia pracują służby, jest prokurator. Ruch kolejowy na odcinku Kołobrzeg-Koszalin jest wstrzymany. W ocenie policji, utrudnienie może potrwać do południa. Jak podały w komunikacie PKP Polskie Linie Kolejowe, pociągi PKP Intercity kierowane są drogą okrężną przez Białogard.

Autor:FC

Źródło: PAP, TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK

Pozostałe wiadomości