"Zjechał na nasz pas, tuż przed maskę mojego samochodu". Zderzenie zarejestrowała kamera

Pomorze

Wpadł w poślizg i uderzył w inne autoKrzysztof | Konatkt24
wideo 2/4

Krzysztof jechał z rodziną nad morze, kiedy poruszający się w przeciwnym kierunku kierowca bmw wpadł w poślizg. - Zjechał na nasz pas, tuż przed maskę mojego samochodu - opowiada mężczyzna. Nagranie z wypadku przesłał na Kontakt 24.

Do wypadku doszło 25 grudnia na ulicy Piłsudskiego w Myśliborzu (woj. zachodniopomorskie).

Krzysztof mieszka z rodziną w Słubicach (woj. lubuskie), ale tego dnia jechał razem z żoną i synami nad morze.

- W pewnej chwili jadący z naprzeciwka samochód wpadł w poślizg i zjechał na nasz pas, tuż przed maskę mojego samochodu - opowiada kierowca.

Na nagraniu, które przesłał redakcji Kontaktu 24, widać, że nie było szans na uniknięcie zderzenia.

- Kierujący pojazdem bmw w kierunku miejscowości Dębno najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, zjechał bokiem na przeciwległy pas jezdni i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd, również marki bmw - mówi o ustaleniach policji asp. sztab. Jacek Poleszczuk z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Dwie osoby w szpitalu

W wyniku zderzenia dwie osoby z samochodu, który wpadł w poślizg, zostały poszkodowane i trafiły do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak przekazał Poleszczuk, kierowcy byli trzeźwi.

- Nam nic poważnego się nie stało, zostaliśmy przebadani w karetce i złożyliśmy zeznania - mówi Krzysztof.

Mimo że mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, ma problem z oddychaniem i jest na zwolnieniu lekarskim. Jego żona także jest w szoku, tym bardziej, że - jak mówi - jechali z synami, z których młodszy ma siedem lat.

- Świąt nad morzem nie spędziliśmy - podsumował.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/est/pm / Źródło: Kontakt24/ TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24 | Krzysztof