Pomorze

Muzycy podczas koncertu szant w koszulkach z "Konstytucją". Poseł PiS chce wyjaśnień

Pomorze

Szanty z polityką w tle
Szanty z polityką w tletvn24
wideo 2/8

Śląski zespół szantowy Perły i Łotry podczas dwóch występów założył koszulki z napisem "Konstytucja". Oburzyło to posła Prawa i Sprawiedliwości Aleksandra Mrówczyńskiego, który domaga się wyjaśnień od koncernu energetycznego Enea, sponsora jednej z imprez.

Polityczny sztorm po festiwalu piosenki żeglarskiej w Charzykowach pod Chojnicami. Wszystko przez to, że podczas swojego występu, członkowie zespołu Perły i Łotry założyli koszulki z napisem "Konstytucja".

Poseł do spółki, spółka do wójta, a ten zdziwiony

Koncert miał miejsce 11 sierpnia i wszyscy pewnie zapomnieliby o geście muzyków, gdyby nie pismo posła Prawa i Sprawiedliwości z Chojnic - Aleksandra Mrówczyńskiego. W piśmie do sponsora imprezy – spółki Enea, której ponad połowa akcji należy do Skarbu Państwa, poseł pisze o "antyrządowych demonstracjach politycznych".

"Czy na imprezy, podczas których demonstracyjnie jest wspierana antyrządowa opozycja mająca na celu obalenie legalnej władzy i szkodzenie państwu powinny być przeznaczane środki ze spółek skarbu państwa?" – pyta poseł PiS.

Poseł był dziś zbyt zajęty, by skomentować sprawę, jak poinformował nas jego sekretariat. Koncern z kolei poprosił o wyjaśnienia wójta gminy Chojnice Zbigniewa Szczepańskiego, a ten sprawie się dziwi.

Słowo "Konstytucja" zakazane?

- Z pisma pana posła wynika, że napis "Konstytucja" jest działaniem mającym na celu odwołanie demokratycznie wybranego rządu. Nie rozumiem tego – mówi.

Muzycy zespołu Perły i Łotry tłumaczą, że była to akcja spontaniczna, a podczas samego koncertu żadne polityczne apele nie padły. Jeden z członków zespołu Michał Gramatyka jest za to politykiem Platformy Obywatelskiej i wicemarszałkiem województwa śląskiego.

- Wystąpiliśmy tak dlatego, że jesteśmy fanatykami demokracji i państwa prawa. A główną podstawą państwa prawa jest ustawa zasadnicza, czyli Konstytucja. Nie wiedziałem, że jest to słowo zakazane – komentował nam sytuację.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/gp / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: FB/Perły i Łotry

Pozostałe wiadomości