Pomorze

Molestowanie w szkole? Prokuratura wyjaśnia sprawę

Pomorze

TVN24Prokuratura wyjaśnia sprawę molestowania w szkole w Chmielnie

Prokuratura w Kartuzach wyjaśnia czy jeden z nauczycieli zespołu szkół w Chmielnie molestował uczniów. Zawiadomienie złożył dyrektor, a nauczyciel jest zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy.

- Prowadzimy postępowanie związane z dopuszczeniem się czynności seksualnych wobec osób poniżej 15 roku życia. W tej chwili prowadzimy przesłuchania – informuje Marek Kopczyński, prokurator rejonowy w Kartuzach.

Prokurator informuje także, że postępowanie jest na początkowym etapie. Do tej pory nie postawiono nikomu zarzutów. Ze względu na charakter sprawy nie chce ujawniać zbyt wielu szczegółów.

Zawieszony do wyjaśnienia

- Nauczyciel jest zawieszony w wykonywaniu obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy. W tym czasie nie będzie otrzymywał pełnego wynagrodzenia – stwierdził Witold Maćkow, dyrektor Zespołu Szkół w Chmielnie.

Dyrektor szkoły został już przesłuchany przez prokuratorów. Nie chce informować, skąd pochodzą informacje o molestowaniu, kiedy miało do niego dojść ani kogo dotyczą. Jakie będą dalsze losy nauczyciela, będzie wiadomo po zakończeniu postępowania prokuratorskiego.

Autor: md/roody / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości