Pomorze

Wakacje emerytów bez jedzenia. Biuro podróży: to nieporozumienie

Pomorze

Emeryci mieli zostać oszukani przez biuro podróży
Emeryci mieli zostać oszukani przez biuro podróży
wideo 2/2

To miały być udane wakacje. Grupa emerytów ze Środy Śląskiej pojechała do Międzyzdrojów. Po tygodniu okazało się jednak, że nie będą już dostawać jedzenia, bo... biuro podróży nie opłaciło ich pobytu, za który z kolei oni zapłacili. Kierownik ośrodka wypoczynkowego mówi, że "nie miał serca ich wyrzucić". Okazało się, że to nie pierwsza taka sytuacja, w którą zamieszany jest prezes wrocławskiego biura podróży.

Zapłacili za całą wycieczkę we wrocławskim biurze podróży, jednak po tygodniu pobytu z pełnym wyżywieniem ośrodek poinformował ich, że biuro nie opłaciło ich pobytu i posiłki nie będą wydawane. Kierownik ośrodka wydawał grupie emerytów jedzenie przez tydzień, ponieważ wcześniej dostał zaliczkę. Jednak gdy reszta pieniędzy nie wpłynęła, przestał wydawać posiłki.

Po emerytów przyjechał w poniedziałek autokar, jednak oni nie chcieli wracać. Kierownik zgodził się na ich pobyt, jednak bez posiłków.

Emeryci zgłosili sprawę na policję.

- Kiedy przyjechali na miejsce, okazało się, że transakcja nie została sfinalizowana przez biuro podroży i pobyt tej grupy w ogóle nie był przewidziany w terminarzu ośrodka wczasowego. Te wszystkie czynności zostały zakwalifikowane jako oszustwo. Mówimy tutaj o przestępstwie zagrożonym karą do 8 lat więzienia - mówi komisarz Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Pracownik biura podróży przekazał, że pieniądze zostały wpłacone na niewłaściwe konto, ale sprawa jest już wyjaśniana. Zapewniał, że emeryci będą mieli zapewniony powrót autokarem po zakończeniu turnusu, czyli w czwartek.

To nie pierwszy raz

Biuro, z którego skorzystali emeryci, jest z Wrocławia i figuruje w rejestrze marszałka. Urząd Marszałkowski potwierdził te informację reporterce TVN24 Alicji Rucińskiej. Jak się okazało, placówka jest od lipca objęta kontrolą, która miała wykazać wiele nieprawidłowości.

Nasza reporterka sprawdziła w Krajowym Rejestrze Sądowym osobę, która widnieje jako jako prezes zarządu tego biura. Jak się okazało, ta osoba już wcześniej miała problemy w podobnej sprawie. Obecnie jest podejrzana o oszustwo właśnie w związku z organizacją wyjazdów turystycznych. Tę informację potwierdziła także wrocławska prokuratura.

Policja będzie wyjaśniała, czy doszło do oszustwa.

Wyjazd był zorganizowany przez Związek Emerytów i Rencistów w Środzie Śląskiej. Za dwa tygodnie z pełnym wyżywieniem uczestnicy zapłacili po około 1300 złotych.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości