Pomorze

"Za pomocą ostrego narzędzia, w postaci siekaczy, dokonał dewastacji"

Pomorze

Nadleśnictwo Międzyzdroje | Rafał DejaMoment dewastacji uwieczniony na zdjęciu

Leśnicy alarmują – w okolicach leśniczówki Lubiewo w Międzyzdrojach grasuje zuchwały, młodociany przestępca "o raczej otyłej sylwetce, z włosami w kolorze orzechowym". Wszystkich znających jego tożsamość proszą o kontakt z Nadleśnictwem Międzyzdroje.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie informuje o próbie zuchwałego włamania. W środę, 4 kwietnia, młodzieniec "o raczej otyłej sylwetce, z włosami w kolorze orzechowym", jak informują leśnicy, został przyłapany podczas aktu wandalizmu na drewnianym płocie okalającym leśniczówkę Lubiewo w Międzyzdrojach. Znajduje się ona praktycznie w centrum nadmorskiego miasteczka.

Sąsiedzka pomoc

"Za pomocą ostrego narzędzia, w postaci siekaczy, dokonał dewastacji mienia Skarbu Państwa - impregnowanych drewnianych sztachet" – informują leśnicy w komunikacie. Na szczęście na gorącym uczynku przyłapał go ich sąsiad – pan Rafał Deja. Spłoszył on wandala, a wcześniej zdążył zrobić zdjęcie, które teraz będzie bardzo pomocne w identyfikacji sprawcy.

- Ważne, żeby mieć dobrych sąsiadów, bo przypilnują posesji – cieszy się Jolanta Gaczyńska z RDLP w Szczecinie.

Nie wiadomo, czy sprawca próbował włamać się do obiektu, czy czynu dokonał z wrodzonego zamiłowania do destrukcji. Niektóre osoby komentujące sprawę na portalach społecznościowych sugerują nawet, że osobnik "zwariował".

Poszukiwany wandal z ogonem

- To młody bóbr. Co dziwne, tam w okolicy żadnej wody nie ma, więc pewnie wędruje on w poszukiwaniu swojego miejsca – podejrzewa Grzegorz Gaczyński, także pracownik RDLP w Szczecinie. - Bobry muszą sobie od czasu do czasu ostrzyć zęby, więc może tak było w tej sytuacji - podejrzewa.

Jak przekazują nam leśnicy, za istotne informacje dotyczące bobra przewidziana jest nagroda.

Co może wandalowi grozić za popełnione czyny? – Prace dodatkowe jakieś może. Może drewno na zimę ktoś potrzebuje – zastanawia się Jolanta Sojka, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/mś / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Międzyzdroje | Rafał Deja

Pozostałe wiadomości