Pomorze

TVN24 nieoficjalnie: Marcin Dubieniecki wśród zatrzymanych przez CBA. "Wyłudzenie 13 mln złotych"

Pomorze

Zatrzymania w Trójmieście - wyłudzenia na wielką skalę
tvn24Znany trójmiejski adwokat został zatrzymany

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w południe pięć osób. Jak nieoficjalnie dowiedziała się TVN 24, jedną z nich jest Marcin Dubieniecki, trójmiejski adwokat. Według śledczych sprawa dotyczy wyłudzeń na wielką skalę.

Centralne Biuro Antykorupcyjne potwierdza, że na polecenie Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie zatrzymano trzech mężczyzn i dwie kobiety.

- Potwierdzam fakt zatrzymania Marcina D., Wiktora D., Grzegorza D., Katarzyny M. i Beaty W.. Wśród zatrzymanych jest osoba niepełnosprawna i adwokat. Ma to związek ze śledztwem, które dotyczy wyłudzenia środków publicznych na kwotę ponad 13 mln zł - powiedział Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Jak dodał, wszystkie zatrzymane osoby zostaną przewiezione do prokuratury i usłyszą zarzuty.

Według informacji TVN24, chodzi o Marcina Dubienieckiego, znanego trójmiejskiego adwokata. Zatrzymano go w związku z podejrzeniem oszustwa, kierowania grupą przestępczą i prania brudnych pieniędzy.

- Mogę potwierdzić, że wśród zatrzymanych osób są takie, które kierowały zorganizowaną grupą przestępczą. W proceder zaangażowane zostały trzy podmioty gospodarcze - powiedział Kosmaty.

Postępowanie w tej sprawie toczy się od kwietnia 2013 roku.

Zatrzymali kuzyna i partnerkę

Jak dowiedział się portal tvn24.pl, zatrzymany wraz z adwokatem Wiktor D., to przedsiębiorca z Krakowa, z którym przed kilku laty Dubieniecki założył spółkę "Financial Brothers". Prócz biznesowych, łączą ich więzi rodzinne - są kuzynami.

Jak mówił rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Jacek Dobrzyński, obecnie trwają czynności z zatrzymanymi. Według informacji TVN 24, trwają też przeszukania kancelarii i mieszkań adwokata m.in. w Trójmieście. Dubieniecki ma ich kilkanaście.

Według nieoficjalnych informacji w sprawę wyłudzeń zamieszana ma być również partnerka Dubienieckiego, z którą adwokat prowadzi interesy. Prowadzą wspólnie spółkę zajmującą się kupnem i sprzedażą nieruchomości oraz handlem energią elektryczną i paliwami gazowymi.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: ws/b / Źródło: TVN24 Pomorze

Pozostałe wiadomości