Pomorze

Pobiegł ratować przyszłą teściową. Razem zginęli w pożarze

Pomorze

W pożarze zginęły dwie osoby
W pożarze zginęły dwie osobytvn24
wideo 2/3

Tragiczny pożar domu jednorodzinnego na Pomorzu. Dwie osoby zginęły w płomieniach, dwóm udało się uciec. Przyczyny bada prokuratura.

Pożar wybuchł po 6 rano w domu jednorodzinnym przy ulicy Lipowej w Maleninie w powiecie tczewskim. – Na miejsce zadysponowanych zostało osiem zastępów straży pożarnej. Niestety dwóm osobom nie udało się pomóc. Dwie ewakuowały się wcześniej – opowiada st. kpt. Mariusz Stawicki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.

– Sytuacja została opanowana. Obecnie teren jest zabezpieczany – opowiada Stawicki. - Przyczyny pożaru sprawdza prokuratura – dodaje.

Tragedia rodzinna

Jak udało się dowiedzieć naszej reporterce, w pożarze zginęła 70-letnia kobieta i około 40-letni mężczyzna, który pobiegł ją ratować. Był on narzeczonym właścicielki domu, córki kobiety, która zginęła w tym pożarze. Obie ofiary prawdopodobnie uległy zaczadzeniu.

Do szpitala trafił także ojciec właścicielki domu.

- To dobra rodzina. Sadownicy. Postaramy się pomóc tej rodzinie, jak tylko możemy - powiedział nam Krzysztof Augustyniak, przewodniczący rady gminy w Tczewie, który zjawił się na miejscu zdarzenia.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Do pożaru doszło w powiecie tczewskim

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/mś / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości