TVN24 | Pomorze

Dwaj 16-latkowie zatrzymani z powodu naklejki na plakacie PiS. "Zawierała wulgaryzmy"

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
Asp. Sylwia Kowalewska o interwencji wobec 16-latka
Asp. Sylwia Kowalewska o interwencji wobec 16-latkaKPP w Malborku
wideo 2/12
KPP w MalborkuAsp. Sylwia Kowalewska o interwencji wobec 16-latka

Dwóch 16-latków zostało zatrzymanych w Malborku za umieszczenie na biurze posła Prawa i Sprawiedliwości naklejki, która - według policji - zawierała wulgaryzmy. O sprawie powiadomiony został już sąd rodzinny.

- W ubiegłą sobotę podczas zabezpieczania protestu na ulicy Sienkiewicza funkcjonariusz wydziału kryminalnego malborskiej komendy zauważył 16-latka, który wraz z kolegą na plakacie partii politycznej umieścił naklejkę – relacjonuje młodszy aspirant Sylwia Kowalewska z Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Hasło na naklejce miało, jak twierdzi policja, zawierać wulgaryzmy, a plakat wisiał na budynku, w którym mieści się biuro poselskie Kazimierza Smolińskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

Po decyzji TK ws. aborcji w wielu miastach odbywają się protesty. Jak je Pan(i) ocenia? Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24
Po decyzji TK ws. aborcji w wielu miastach odbywają się protesty. Jak je Pan(i) ocenia? Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24TVN24

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Poinformowali sąd

- Policjanci podjęli wobec 16-latka interwencję i przewieźli go do Komendy Powiatowej Policji w Malborku, gdzie w obecności prawnego opiekuna wykonano z nim czynności – kontynuuje mł. asp. Kowalewska. O sprawie został poinformowany Sąd Rodzinny w Malborku, który zajmie się tą sprawą.

Zdaniem funkcjonariuszy 16-latkowie popełnili wykroczenie z art. 63 kodeksu wykroczeń, który mówi, że "za umieszczenie w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku bez zgody zarządzającego tym miejscem, grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny".

Policjanci w cywilu byli tego dnia na ul. Sienkiewicza, by zabezpieczać protest samochodowy, który miał zacząć się o godz. 17:30. Prawdopodobnie patrolowali okolice biura posła PiS, bo już wcześniej doszło tam do podobnych incydentów – 14 listopada wejście do lokalu zostało oklejone podpaskami z hasłami wyrażającymi sprzeciw wobec polityki PiS. Tej osoby lub osób wciąż nie ustalono.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Udostępnił informację o planowanym "spacerze", do drzwi 14-latka zapukali policjanci.

Policja chciała ukarania 14-latki za udział w Strajku Kobiet. Sąd: brak podstaw do wszczęcia postępowania.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości