Spotkał w lesie wilczycę z pięcioma szczeniakami. Były tak zajęte zabawą, że nie zwracały na niego uwagi

Autor:
mm
Źródło:
tvn24.pl
Wilki w Nadleśnictwie Lutówko (Kujawsko-Pomorskie)
Wilki w Nadleśnictwie Lutówko (Kujawsko-Pomorskie)
wideo 2/5
Wilki w Nadleśnictwie Lutówko (Kujawsko-Pomorskie)

Obecność wilków w polskich lasach już nie dziwi. Spotkać je można coraz częściej. To ostatnio przydarzyło się strażnikowi leśnemu z Nadleśnictwa Lutówko (woj. kujawsko-pomorskie). Podczas rutynowego patrolu w lesie natrafił na samicę z pięcioma młodymi.

W mediach społecznościowych Nadleśnictwa Lutówko pojawił się przed kilkoma dniami krótki filmik, na którym widać wilczą rodzinę.

Okazuje się, że wilki spotkał w lesie strażnik leśny podczas wykonywania rutynowego leśnego patrolu. Jako pierwsza jego oczom ukazała się wadera, czyli samica wilka, za którą podążało pięć młodych szczeniaków.

- Leśnikowi udało się telefonem komórkowym nagrać wesołe towarzystwo. Najpierw zobaczył waderę, która przeszła mu przez drogę na skrzyżowaniu. Ku jego zdziwieniu za matką podążało pięć młodych szczeniaków - powiedział w rozmowie z tvn24.pl Łukasz Gwiździel, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Lutówko.

Rozbrykane towarzystwo

Jak dodał, wilczki bawiły się i nie zwracały uwagi na obserwatora.

- Wilki są spotykane w naszej okolicy już od kilku lat, ale w ostatnim czasie spotkania z tymi zwierzętami są coraz częściej notowane - podkreślił Łukasz Gwiździel.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wataha wilków szukała ochłody przy wodopoju

Obecność wilków w kujawsko-pomorskich lasach nie jest przypadkowa. Ich liczebność w tym regionie, jak i w skali całego kraju, zwiększa się.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mm

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Lutówko

Pozostałe wiadomości