TVN24 | Pomorze

Pożar składowiska tworzyw sztucznych opanowany. "Akcję utrudniały wiatr i gęsta chmura dymu"

TVN24 | Pomorze

Autor:
tmw,
MAK/gp
Źródło:
PAP
Pożar składowiska tworzyw sztucznych w Lisewie Kościelnym
wideo 2/5
Pożar składowiska tworzyw sztucznych w Lisewie Kościelnym

Strażacy opanowali pożar składowiska tworzyw sztucznych w Lisewie Kościelnym (województwo kujawsko-pomorskie). Na miejscu z ogniem walczyło dwadzieścia zastępów straży pożarnej. Akcję utrudniał silny wiatr i gęsta chmura dymu.

Pożar na terenie zakładu przetwarzania tworzyw sztucznych wybuchł w poniedziałek. Ogień objął składowisko tworzyw sztucznych o powierzchni około 500 metrów kwadratowych i budynek produkcyjny. Dzięki akcji straży pożarnej udało się uratować obiekty magazynowe, które znajdują się w pobliżu. - Pożar nie rozprzestrzenił się poza zakład. Osoby mieszkające w pobliskim gospodarstwie opuściły je, a także zawiadomiły o zdarzeniu straż pożarną i podjęły pierwsze działania gaśnicze - przekazał kapitan Jarosław Skotnicki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu.

Pożar składowiska tworzyw sztucznych w Lisewie KościelnymTVN24

Przyczyny ustalają policjanci i biegły

W gaszeniu pożaru brało udział 20 zastępów strażaków PSP i OSP. Jak przekazał Skotnicki, akcję utrudniał silny wiatr i gęsta chmura dymu, która zwykle wytwarza się w czasie palenia się tworzyw sztucznych.

Przyczyny i okoliczności pożaru składowiska ustalają teraz policjanci i biegły, którzy byli na miejscu zdarzenia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Google Maps

Autor:tmw, MAK/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24