"Zapalił się materac, prawdopodobnie przez niedopałek papierosa". Ewakuowano 19 osób, trzy trafiły do szpitala

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Pożar w LęborkuMiastoLębork2020,/Kontakt 24
wideo 2/5
Pożar w Lęborku_K24

Strażacy dostali informację o dymie wydobywającym się z budynku w Lęborku. Na miejscu okazało się, że jego źródłem jest piwnica. Ewakuowano 19 osób, trzy trafiły do szpitala. - W piwnicy zapalił się materac i prawdopodobną przyczyną tego było zaprószenie ognia przez niedopałek papierosa – ustalili wstępnie policjanci.

Pierwsze informacje i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24. Do zdarzenia doszło przy ulicy Franciszka Kellera w Lęborku. Zgłoszenie o dymie unoszącym się z pionów technicznych w budynku strażacy dostali w piątek po godzinie 23. Na miejsce pojechały trzy zastępy straży pożarnej.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że ten dym wydobywa się z palącego się pomieszczenia piwnicznego. Strażacy jednocześnie zaczęli ewakuować mieszkańców. Wprowadzili prąd wody do tego pomieszczenia piwnicznego – mówi kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku.

Dodaje, że z budynku ewakuowano łącznie 19 osób.

- Po ugaszeniu pożaru i przeszukaniu piwnicy strażacy natknęli się na nieprzytomnego mężczyznę, wyniesiono go na zewnątrz, podano mu tlen. Po przyjeździe na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego przekazano go ratownikom – dodał Elwart.

W trakcie działań jeszcze dwie z 19 ewakuowanych osób źle się poczuły. One również zostały zabrane do szpitala na badania.

Ewakuowano łącznie 13 osóbMiastoLębork2020/Kontakt 24

"Zapalił się materac"

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia lęborska policja.

- Z naszych ustaleń wynika, że w piwnicy zapalił się materac i prawdopodobną przyczyną tego było zaprószenie ognia przez niedopałek papierosa – mówi aspirant Marta Szałkowska z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Dodaje, że nie doszło do żadnych strat w mieniu. Po przewietrzeniu pomieszczeń lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Do pożaru doszło przy ulicy Kellera w Lęborku

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: MiastoLębork2020/Kontakt 24