Pomorze

Popłynął z córką po uciekającą zabawkę, zaczęli tonąć. Ratownicy: zdążyliśmy

Pomorze

O krok od tragedii przy falochronie w Łebie tvn24
wideo 2/3

Mężczyzna kąpał się z córką w morzu. W pewnym momencie fala zabrała im dmuchane koło, które podryfowało w kierunku falochronu. Plażowicz zabrał ze sobą córkę i popłynął po zabawkę. Nagle oboje zaczęli tonąć. Ratownicy na szczęście zdążyli.

Ratownicy z Łeby opisali sytuację na jednym z portali społecznościowych.

"Kilka dni po tragedii w Darłówku. 'Typowa niedziela' w Łebie słońce, fala, wiatr - nierozsądny rodzic płynie z dzieckiem po uciekające kółko na falochron, miejsce szczególnie niebezpieczne, objęte zakazem kąpieli a dodatkowo wygrodzone koralikami. Kolejny raz zdążyliśmy" - można przeczytać w poście.

Cała sytuacja została zarejestrowana przez świadków.

Mężczyźnie i dziecku nic się nie stało. Ratownicy publikują jednak nagranie, które ma działać na wyobraźnię i może zapobiec tragedii.

Tragedia w Darłówku

Po południu 14 sierpnia na plaży w Darłówku Zachodnim matka zgłosiła zaginięcie jej trojga dzieci, chłopców w wieku 14 i 13 lat oraz 11-letniej dziewczynki. Według policyjnych ustaleń kobieta miała na chwilę spuścić je z oczu, wychodząc z najmłodszym dzieckiem do pobliskiej toalety.

14-latka ratownicy wyciągnęli z morza. Przeprowadzili akcję reanimacyjną, ale chłopiec 15 sierpnia zmarł w koszalińskim szpitalu. W piątek przy wejściu do portu odnaleziono ciało 11-latki. W sobotę po wschodniej stronie Darłówka odnaleziono ciało 13-latka.

Onet opublikował w poniedziałek oświadczenie najbliższej rodziny dzieci. "Rodzice robili wszystko, by uchronić dzieci przed tragedią" - zapewnili bliscy.

Kontrola NIK

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła w lipcu doraźną kontrolę, dotyczącą bezpieczeństwa osób korzystających z plaż w Sopocie. Po tragedii w Darłówku postanowiono o rozszerzeniu kontroli o Darłowo. Kontrola ma wykazać, jak zorganizowany jest system bezpieczeństwa na terenie tych gmin.

Jak poinformował na stronie NIK, wyniki zostaną przedstawione przed końcem roku. Będą one podstawą do zaplanowania kolejnej kontroli bezpieczeństwa na polskich plażach wzdłuż całego wybrzeża.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/ao / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Ratownictwo Wodne w Łebie | Marcin Pasternak

Pozostałe wiadomości