Trzylatek sam na polnej drodze. "Był przestraszony, niewyraźnie mówił i nie wiedział, gdzie mieszka"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w KwidzynieGoogle Maps
wideo 2/5
Google MapsDo zdarzenia doszło w Kwidzynie

Trzyletniego chłopca zauważyło dwoje policjantów, którzy w czasie wolnym przejeżdżali akurat tą drogą. Dziecko było samo, wokół były pola i wał, za którym płynie Wisła. - Mundurowi zaczęli rozmawiać z dzieckiem. Chłopiec był przestraszony, niewyraźnie mówił i nie wiedział, gdzie mieszka – opisuje funkcjonariuszka. Rozpoczęli poszukiwania rodziców.

Małżeństwo dwojga policjantów z Malborka w niedzielę wieczorem podczas rodzinnej podróży przejeżdżało samochodem przez teren powiatu kwidzyńskiego (Pomorskie). W pewnym momencie zobaczyli małego chłopca. Szedł sam, wokół były jedynie pola i wał, za którym płynie Wisła. Najbliższe zabudowania były 600 metrów dalej, a dziecko szło w przeciwnym kierunku.

- Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali auto, żeby sprawdzić, co się stało. Mundurowi zaczęli rozmawiać z dzieckiem. Chłopiec był przestraszony, niewyraźnie mówił i nie wiedział, gdzie mieszka. Policjanci ruszyli z malcem w stronę zabudowań i rozpytywali mieszkańców, czy go znają – mówi aspirant Sylwia Kowalewska z Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

"Kiedy zgubił tatę wzrokiem, biegł drogą w nieznanym mu kierunku"

W końcu udało się znaleźć dom chłopca. Trzylatek został przekazany mamie.

- Okazało się, że trzylatek, bawiąc się na podwórku, pobiegł za ojcem, który wyszedł z posesji. Kiedy zgubił tatę wzrokiem, biegł drogą w nieznanym mu kierunku. Dzięki szybkiej reakcji i empatii policjantów cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie i chłopiec cały i zdrowy powrócił do domu – dodaje Kowalewska.

Funkcjonariuszka, która była na miejscu, sporządziła notatkę służbową. Sprawą zajmuje się policja w Kwidzynie.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Apelujemy o większą odpowiedzialność rodziców i opiekunów w opiece nad dziećmi. Bezpieczeństwo naszych pociech jest nie tylko obowiązkiem moralnym, ale również prawnym, za którego niedopełnienie grożą konsekwencje karne.

Policjantka zaopiekowała się trzylatkiemKPP Malbork
Do zdarzenia doszło w powiecie kwidzyńskim

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock