Pomorze

Pożar radiowozów przed komisariatem policji. "Niewykluczone, że to podpalenie"

Pomorze

Podpalone radiowozy policyjne
Podpalone radiowozy policyjneUrząd Gminy w Choceniu
wideo 2/5

Przed komisariatem policji zaczęły palić się dwa oznakowane radiowozy. Pożar wybuchł w nocy. - Istotna w tej sprawie będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa. Niewykluczone jednak, że było to celowe podpalenie - informuje rzeczniczka włocławskiej policji.

Dyżurny włocławskiej policji otrzymał informację o pożarze w nocy z poniedziałku na niedzielę, około godziny 2. Ze zgłoszenia wynikało, że palą się radiowozy zaparkowane przed posterunkiem policji w Choceniu (woj. kujawsko-pomorskie).

- Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani policjanci. Wcześniej zgłoszenie w tej sprawie otrzymała również straż pożarna, która także wysłała tam swoje siły. Strażacy z OSP w Choceniu podjęli akcję gaśniczą i ugasili pożar – mówi nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Jak informuje policja, częściowo spaliły się dwa oznakowane radiowozy - kia ceed i opel corsa.

Możliwe podpalenie

Przyczyny pożaru ustala policja razem z prokuratorem i biegłym z zakresu pożarnictwa.

- Na chwilę obecną trwa szacowanie strat i ustalanie dokładnych okoliczności zdarzenia. Z pewnością istotna w tej sprawie będzie opinia biegłego, niewykluczone jednak, że było to celowe podpalenie - podkreśla Seligowska-Ostatek.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Gminy w Choceniu

Pozostałe wiadomości