Pomorze

Kto ufundował figurę Temidy? "Psychoza w sprawie Amber Gold"

Pomorze

tvn24M

Pomorscy działacze PiS w ostatniej chwili odwołali konferencję prasową, która miała się odbyć przy pomniku Temidy. Figurę miał według nich ufundować prezes Amber Gold. - Okazuje się jednak, że to zbieżność nazwisk niestety – tłumaczy Andrzej Jaworski, szef pomorskiego Prawa i Sprawiedliwości.

Konferencja miała się odbyć w czwartek o godz. 15.00 przed nowym budynkiem Wymiaru Sprawiedliwości w Gdańsku przy pomniku Temidy.

Poseł Jaworski poinformował dziennikarzy, że oświadczenie będzie dotyczyć znajdującej się tam figury Temidy - greckiej bogini i uosobienia sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku. Według PiS-u figurka, która się tam znajduje miała być ufundowana przez byłego prezesa Amber Gold. Przy pomniku znajduje się tabliczka z nazwiskiem - M. Plichta.

Zbieżność nazwisk

Popołudniu działacze PiS poinformowali, że spotkanie zostało odwołane. Dlaczego? - Okazuje się jednak, że to zbieżność nazwisk niestety – tłumaczy zawiedziony Jaworski.

Do dziennikarzy został wysłany również komunikat pomorskiego PiS-u: „Zbieżność nazwisk na cokole pomnika Temidy jest przyczyną odwołania briefingu Prawa i Sprawiedliwości. Bardzo przepraszamy za wywołane zamieszanie. Pojawia się wrażenie psychozy w sprawie spółki Amber Gold. Okazuje się, że każde doniesienie warto sprawdzić najpierw kilka razy”.

Jak się później okazało, Marcin Plichta, którego nazwisko widnieje na figurze Temidy nie jest wcale jej fundatorem, ale twórcą. Jakby tego było mało przed kilkoma laty Plichta należał do Prawa i Sprawiedliwości.

Autor: ws/par / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości