Pożar w lokalu wyborczym. Musieli przenieść komisję

Pomorze

Pożar wybuchł po godz. 8Czytelnik
wideo 2/4

W sali gimnastycznej szkoły w Królikowie (województwo kujawsko-pomorskie) wybuchł pożar. Nie był groźny, ale konieczne było wstrzymanie pracy komisji wyborczej, która mieściła się w hali, a potem jej przemieszczenie.

- O godzinie 8.30 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze w Szkole Podstawowej w Królikowie. W hali sportowej, w której mieści się dziś lokal wyborczy, zapaliła się lampa oświetleniowa – relacjonował w rozmowie z tvn24.pl kpt. Bartosz Walkowiak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

Ze względu na zadymienie oraz niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się ognia, lokal ewakuowano, a pracę komisji wyborczej czasowo wstrzymano.

Nic nie poszło z dymem

Na miejsce wysłane zostały trzy zastępy straży pożarnej. Wezwano również elektryka. – Obecnie trwa kucie sufitu, by dostać się do kabli – przekazał nam Walkowiak. I dodał, że prace komisji zostaną wznowione w innym pomieszczeniu szkoły.

Renata Kabulla, gminny koordynator do spraw wyborów Urzędu Miejskiego w Szubinie przekazała nam, że komisja zabezpieczyła urnę oraz spis wyborców, a następnie opuściła lokal.

– Został on przeniesiony do pomieszczenia obok. Przerwa odbywała się od 8.30 do 9.13 i w tym czasie nie było wyborców w lokalu. Żaden wyborca nie czekał w czasie przerwy przed lokalem – stwierdził Kabulla. Przyznał, że członkowie komisji byli bardzo przejęci incydentem.

Komisja pracuje

Jeszcze przed godziną 11 rzecznik PKW Wojciech Dąbrówka, potwierdził nam, że komisja w Królikowie wznowiła prace.

Z kolei Adam Dyla, sekretarz okręgowej komisji wyborczej w Bydgoszczy przekazał, że przerwa nie wpłynęła na przebieg wyborów. - Wznowiono głosowanie i przebiega ono bez zakłóceń – powiedział.

Jak powiedział podczas konferencji prasowej przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wiesław Kozielewicz, mimo dwóch incydentów w komisjach (pierwszy w miejscowości Łowcza), nie zdecydowano się na przedłużenie głosowania i tym samym ciszy wyborczej.

Pożar wybuchł po godz. 8Czytelnik

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/b / Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Czytelnik