Wybuch podczas pracy w fabryce. Jedna osoba nie żyje, trzy są ranne

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Do tragicznego wypadku doszło w Kraśniku
Do tragicznego wypadku doszło w KraśnikuTVN24
wideo 2/4
TVN24Do tragicznego wypadku doszło w Kraśniku

47-letni mężczyzna zginął, a trzech innych pracowników zostało rannych po wybuchu urządzenia w fabryce łożysk Tsubaki Nakashima w Kraśniku (Lubelskie). Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura. 

Zgłoszenie o tragicznym wypadku policja dostała w środę około godziny 8. Jak informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, do wybuchu urządzenia doszło podczas pracy w fabryce.

- Jedna osoba poniosła śmierć, natomiast trzy osoby zostały ranne, przetransportowano je do szpitala – przekazał Cieliczko. - Śmierć poniósł 47-letni pracownik fabryki. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo, wynika ze wstępnych ustaleń – dodał.

Tragiczny wypadek w fabryce w KraśnikuTVN24

"Poderwało pokrywę, która uderzyła pracownika"

Według informacji strażaków, w fabryce doszło do uszkodzenia maszyny czyszczącej łożyska.

- W wyniku wzrostu ciśnienia poderwało pokrywę, która uderzyła pracownika – powiedział młodszy brygadier Krzysztof Tomasiak ze stanowiska kierowania komendy wojewódzkiej straży pożarnej w Lublinie.

Okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wraz z technikiem kryminalistyki, prokurator i inspektorzy pracy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>

Do wypadku doszło w fabryce łożysk Tsubaki Nakashima w Kraśniku

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości