Spadł grad, na drogach zrobiło się ślisko i od razu doszło do serii kolizji

TVN24

Kolizja pięciu samochodów. Wszytko przez śliską nawierzchniętvn24
wideo 2/3

Na drogach ekspresowych w okolicach Koszalina (Zachodniopomorskie) w niewielkim odstępie czasu doszło do pięciu kolizji. Wszystko przez grad, który krótko, ale intensywnie padał w tym regionie.

Jak poinformowała policja, na drogach krajowych numer 6 i 11 doszło łącznie do pięciu kolizji. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Alertem objęte są: Pomorze, Warmia i Mazury, Podlasie, województwo kujawsko-pomorskie, część Mazowsza, Lubelszczyzny oraz woj. zachodniopomorskiego.

Temperatura spadnie do - 6 stopni Celsjusza

Zgodnie z prognozą IMGW, na tym obszarze po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu zamarzać będzie nawierzchnia dróg i chodników. Temperatura minimalna może sięgnąć -4 st. Celsjusza, a temperatura minimalna gruntu spadnie miejscami do -6 st. Celsjusza. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp / Źródło: TVN24/PAP