Pomorze

Oblał partnerkę benzyną i podpalił, kobieta zmarła. Jest wyrok sądu

Pomorze

Ciężko poparzona kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła (wideo archiwalne)
Ciężko poparzona kobieta trafiła do szpitala, gdzie zmarła (wideo archiwalne)tvn24
wideo 2/4

Na 25 lat więzienia Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał w środę 56-letniego mężczyznę, oskarżonego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojej 49-letniej partnerki. Oblał kobietę benzyną i podpalił, wcześniej oboje pili alkohol.

Wyrok nie jest prawomocny. O decyzji sądu poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Do zdarzenia doszło 18 listopada 2018 roku w Kościerzynie (Pomorskie). W trakcie śledztwa mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia.

Kobieta zmarła w szpitalu

Jak ustaliła prokuratura, oskarżony wspólnie z konkubiną i znajomym pili alkohol. W pewnym momencie między nim a jego partnerką doszło do kłótni, w trakcie której oblał kobietę benzyną i podpalił.

Taki przebieg zdarzeń potwierdził też w trakcie przesłuchania świadek - uczestnik feralnej biesiady. Badanie alkomatem wykonane u oskarżonego tuż po jego zatrzymaniu wykazało około 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kobieta doznała poparzeń II i III stopnia na 40 procentach ciała. Trafiła do szpitala w Gryficach (Zachodniopomorskie), specjalizującego się w leczeniu poparzeń. W trakcie jednego z przesłuchań wyjaśniła, że zdołała sobie przypomnieć awanturę, w trakcie której konkubent polał ją jakimś płynem, nie pamiętała jednak samego podpalenia. Kobieta zmarła 4 grudnia 2018 r.

Z opinii sądowo-lekarskiej wynikało, że bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonej były zaburzenia metaboliczne stanowiące powikłania po rozległym i głębokim oparzeniu termicznym licznych okolic ciała.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości