TVN24 | Pomorze

Stan małżeństwa ze Stargardu stabilny

TVN24 | Pomorze

Autor:
FC/pm
Źródło:
TVN 24, PAP
Szczecin: stan pacjentów z koronawirusem stabilny
Szczecin: stan pacjentów z koronawirusem stabilnyTVN 24
wideo 2/8
TVN 24Szczecin: stan pacjentów z koronawirusem stabilny

Pacjenci z koronawirusem przebywający w szpitalu w Szczecinie są w stanie stabilnym. Poza dwojgiem osób ze Stargardu, u nikogo więcej na Pomorzu, jak dotąd, nie potwierdzono zarażenia.

- Stan zdrowia dwojga pacjentów z potwierdzonym koronawirusem jest stabilny - poinformował Mateusz Iżakowski, rzecznik Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

To małżeństwo w wieku około 60 lat pochodzące ze Stargardu (woj. zachodniopomorskie). W piątek potwierdzono u nich zakażenie koronawirusem. Wiadomo, że byli wcześniej we Włoszech.

Mieli kaszel i gorączkę. Są leczeni objawowo, dostają antybiotyki.

Trzy osoby przebadane, nie mają koronawirusa

Jak przekazał Iżakowski, trzy osoby przebywające w szpitalu, u których podejrzewano wcześniej koronawirusa, otrzymały wynik negatywny, co oznacza że nie są zakażone.

Obecnie w szczecińskim szpitalu przebywa jeszcze jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa. Została ona przyjęta w piątek.

W szczecińskim szpitalu wstrzymano odwiedziny.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Od przyszłego tygodnia szczeciński szpital dysponować będzie sprzętem, który pozwoli na badanie próbek pod kątem zarażenia koronawirusem. To znacznie skróci czas oczekiwania na wyniki badań. - Takie badanie będzie trwało tylko 4 godziny. Jednocześnie będziemy mogli przebadać aż 12 próbek - przekazał Iżakowski.

Jak chronić się przed koronawirusemPAP/Maria Samczuk

Pięć przypadków w całej Polsce

W środę potwierdzono pierwszy przypadek nowego koronawirusa. Pacjent, u którego go wykryto, jest hospitalizowany w Zielonej Górze, przyjechał z Niemiec. Jego stan jest dobry.

W piątek potwierdzono kolejne cztery przypadki: dwoje pacjentów przebywa w szpitalu w Szczecinie, jeden w szpitalu Wrocławiu (przyleciał z Wielkiej Brytanii), jedna pacjentka w szpitalu w Ostródzie (osoba ta podróżowała autokarem z Niemiec razem z mężczyzną, u którego potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce).

W sobotę minister zdrowia poinformował o szóstym przypadku zakażenia.

Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Dotychczas potwierdzono w Polsce pięć przypadków koronawirusa.

Autor:FC/pm

Źródło: TVN 24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości