Kilkadziesiąt zakażonych koronawirusem w szpitalu. Jedna z ewakuowanych pacjentek zmarła

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp/kwoj
Źródło:
TVN24/PAP
Koronawirus we Włocławku. Zmarła jedna z ewakuowanych pacjentek TVN24
wideo 2/5
TVN24Koronawirus we Włocławku. Zmarła jedna z ewakuowanych pacjentek

Kolejne zakażenia koronawirusem w szpitalu we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie). Do tej pory wirusa potwierdzono u 46 osób - to 24 pacjentów i 22 pracowników. Chorzy i osoby, które były narażone na zakażenie, w weekend zostali ewakuowani między innymi do szpitala w Grudziądzu. Niestety jedna z zakażonych pacjentek zmarła.

O śmieci pacjentki poinformowała w poniedziałek rzeczniczka szpitala w Grudziądzu. 87-letnia kobieta przebywała wcześniej na oddziale chorób wewnętrznych szpitala we Włocławku. Po tym, jak zdiagnozowano u niej COVID-19, razem z innymi pacjentami została w piątek przetransportowana do szpitala w Grudziądzu. Niestety, w niedzielę zmarła. Jak mówią lekarze, jej stan zdrowia był ciężki jeszcze przed zakażeniem koronawirusem.

Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego, poinformował w poniedziałek o kolejnych zakażeniach - łącznie koronawirusa potwierdzono już u 46 osób.

Do tej pory przebadano ponad 280 osób. Nadal nie są znane wyniki wszystkich testów.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Z związku z wykryciem ogniska koronawiusa w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku dyrekcja zawiesiła działanie kolejnych oddziałów.

Wstrzymane zostały przyjęcia na wszystkich oddziałach chorób wewnętrznych; oddziale chirurgii ogólnej; nie działa też pracownia endoskopii. Szpital wstrzymuje też możliwość realizacji porodów rodzinnych.

W weekend ewakuowano pacjentów

W szpitalu we Włocławku testy na obecność koronawirusa na szeroką skalę zostały przeprowadzone po tym, jak badanie jednej z pielęgniarek dało w czwartek wynik pozytywny. Kobieta miała objawy wskazujące na przeziębienie, ale na wszelki wypadek postanowiła poddać się testowi i wówczas okazało się, że jest zakażona.

W sobotę znane były wyniki 67 osób - zakażonych było 13 pacjentów i 17 pracowników II Oddziału Chorób Wewnętrznych. Pacjenci zostali przewiezieni do jednoimiennego Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. Zdecydowano też o przetransportowaniu do innych szpitali 12 pacjentów z wynikami negatywnymi ze względu na to, że przebywały ponad 48 godzin z osobami zakażonymi. Do Kujawsko-Pomorskiego Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy przewieziono sześciu pacjentów, a do Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy i Nowego Szpitala w Świeciu — po trzech.

- Niestety, stwierdzono zakażenie koronawirusem kolejnych pięciu osób — pacjentki z oddziału chirurgii i czterech pracowników szpitala. Dyrekcja placówki podjęła decyzję o zawieszeniu przyjęć na tym oddziale. Pobrano wymazy od wszystkich osób, które przebywały na tym oddziale. Na szczęście wszystkie wyniki są ujemne - powiedział Mól. W sobotę pobrano łącznie 115 wymazów od pacjentów i pracowników szpitala. Większość wyników jest już znana, z czego pięć to wyniki pozytywne. Jeszcze w niedzielę pobrano kolejnych ok. 100 wymazów do badań. Stan 12 pacjentów z II Oddziału Chorób Wewnętrznych przewiezionych do szpitala w Grudziądzu jest poważny, ale już wcześniej był ciężki ze względu na choroby, na które cierpieli.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:MAK/gp/kwoj

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty: