TVN24 | Pomorze

Ustronie Morskie. Najlepiej wyszczepiona gmina w Polsce. "To zasługa rozsądku mieszkańców"

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Ustronie Morskie najlepiej wyszczepioną gminą w Polsce
Ustronie Morskie najlepiej wyszczepioną gminą w Polscetvn24
wideo 2/8
tvn24Ustronie Morskie najbardziej wyszczepioną gminą w Polsce

W Ustroniu Morskim (Zachodniopomorskie) liczba osób zaszczepionych przeciw COVID-19 przekroczyła 75 proc. osób uprawnionych. Gmina jest pod tym względem pierwsza w kraju. Wójt chwali mieszkańców za ich postawę i zachęca do tego, by wciąż się szczepili.

W Ustroniu Morskim włodarze robili wszystko, by przekonać mieszkańców do szczepienia przeciw COVID-19: były ulotki roznoszone przez strażaków, SMS-y i specjalny dodatek do darmowej lokalnej gazety z informacjami o szczepieniach. A gmina dowoziła do punktów szczepień tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli tam dotrzeć.

Efekt przerósł oczekiwania wszystkich - zaszczepiło się tu 75,6 proc. osób, które mogły to zrobić. Według informacji rządowych, to najlepszy wynik w kraju.

Włodarze Ustronia Morskiego zachęcali mieszkańców do szczepień w gminnej gazecieTVN24

Mniej osób, mniej wątpliwości

Jak podkreśla wójt gminy Bernadeta Borkowska, to zasługa rozsądku mieszkańców. - My tu żyjemy, jak jedna rodzina i, jak ktoś zachoruje, to od razu wszyscy wiedzą i to mobilizuje do szczepień - wyjaśnia wójt.

Bardzo pomogły też tłumaczenia lekarzy z gminnej przychodni, którzy przy każdej okazji zachęcali do wzięcia udziału w akcji szczepień. - Tu jest stosunkowo mało mieszkańców: 3500 osób. Łatwiej nam było dotrzeć do każdej osoby, która ma wątpliwości - komentuje wynik Piotr Pawłowski, lekarz rodzinny z Ustronia Morskiego.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- To jest miejscowość turystyczna, więc latem mamy tu desant ludzi z całej Polski. Ważne jest żebyśmy nie zaimportowali sobie wirusa od nich, ale też dali turystom poczucie bezpieczeństwa, że, jak przyjadą, to się od nas nie zarażą - podkreśla doktor Pawłowski.

Na liście najbardziej wyszczepionych gmin w Polsce na drugim miejscu są Wronki w Wielkopolsce (75,3 proc.), na trzecim mazowiecki Raszyn (74,5 proc.). Wśród dużych miast jest Warszawa (72,5 proc.) oraz Poznań (72,3 proc).

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości