Pan Józef ma 98 lat, wygrał walkę z koronawirusem

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Pan Józef ma 98 lat i pokonał COVID-19TVN24
wideo 2/7
TVN24Pan Józef ma 98 lat i pokonał COVID-19

Pomimo tego, że znajduje się w grupie ryzyka ze względu na wiek i choroby towarzyszące, udało mu się pokonać wirusa - mówi rzecznik toruńskiego szpitala. Pan Józef ma 98 lat i po trzech tygodniach walki wygrał z COVID-19. Tym samym jest jednym z najstarszych mężczyzn w Polsce, którzy przeżyli koronawirusa.

Pan Józef zakaził się koronawirusem w Całodobowym Ośrodku Wsparcia "Samarytanin" w Toruniu, w którym mieszka. Jak mówi rodzina mężczyzny, na początku wszyscy przyjęli to z dużym niepokojem.

- Dziadek przebywał sam w jednym pokoju, jego stan zdrowia na początku nie wskazywał na to, aby ten wirus w jakiś sposób pustoszył jego organizm. Dopiero po pewnym czasie przyszła wysoka gorączka, dziadek przestał przyjmować pokarmy, zaczął tracić kontakt taki werbalny z otoczeniem - mówi Michał Jakubaszek, wnuk pana Józefa.  

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Jest jednym z najstarszych mężczyzn w Polsce, którzy przeżyli COVID-19

Decyzję o tym, żeby 98-latka zawieźć do szpitala, podjął jego syn, który jest również lekarzem. Tam jego stan zaczął się poprawiać.

- Pomimo tego, że znajduje się w grupie ryzyka ze względu na wiek i choroby towarzyszące, udało mu się pokonać wirusa. Jego stan poprawił się na tyle, że dalsze leczenie może być prowadzone już w miejscu jego przebywania, czyli w domu opieki Samarytanin - mówi Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu.

Dodaje, że można już uznać, że pan Józef wygrał walkę z COVID-19, bo ustąpił stan zapalny.

- Dzięki przede wszystkim pracy lekarzy i pielęgniarek, ale też z powodów, myślę, biologicznych udało się u tego pacjenta pokonać koronawirusa. Bardzo się cieszymy, że mógł wrócić do domu, gdzie przebywał wcześniej - mówi Mielcarek.

Pan Józef jest jednym z najstarszych mężczyzn w Polsce, którzy przeżyli COVID-19. Wśród kobiet rekordzistką jest 103-latka z Kędzierzyna-Koźla.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Michał Jakubaszek

Tagi:
Raporty: