Silny wiatr zniszczył punkt poboru wymazów w Gdańsku

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24/PAP
Zniszczony punkt poboru wymazówTVN24, trojmiasto.pl
wideo 2/6
TVN24zniszczony punkt

Silny wiatr zniszczył w nocy z wtorku na środę punkt poboru wymazów do badań na obecność koronawirusa w Gdańsku. - Dzisiaj będzie prawdopodobnie decyzja na temat przeniesienia punktu w inne miejsce, które będzie zlokalizowane najprawdopodobniej w parkingu podziemnym - mówi Łukasz Michalewski z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

We wtorek i w środę pomorscy strażacy interweniowali 459 razy w związku z silnym wiatrem i deszczem. Najwięcej zdarzeń odnotowano w Gdańsku. Tej nocy wiatr zniszczył również punkt poboru wymazów przy stadionie Energa w Gdańsku.

- Niestety, w wyniku silnych wiatrów, jakie były przedwczoraj, został całkowicie zniszczony. Wczoraj mieliśmy akcję ratunkową, żeby jak najwięcej rzeczy wynieść z niego. Dzisiaj będzie prawdopodobnie decyzja na temat przeniesienia tego punktu w inne miejsce, które będzie zlokalizowane prawdopodobnie w parkingu podziemnym, czyli warunki atmosferyczne nie będą miały na niego wpływu - mówi Łukasz Michalewski z Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Dodaje, że prawdopodobnie punkt zacznie ponownie działać w przyszłym tygodniu.

Wszystkie osoby, które były umówione na badanie przy Stadionie Energa w Gdańsku, zostaną skierowane do innego punku poboru wymazów.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Silny wiatr przeszedł przez województwo pomorskie

Jak poinformował w środę wieczorem Krzysztof Szewel, dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku, od wtorku wieczorem do godziny 18 w środę pomorscy strażacy odnotowali 459 wyjazdów związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu.

Młodszy brygadier Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku powiedział, że najwięcej zdarzeń - 62 - zanotowano w Gdańsku.

Sztorm na Bałtyku. Zobacz, jak reporter TVN24 walczy z naporem silnego wiatru

Szewel poinformował, że większość zdarzeń, do których wyjeżdżali strażacy, miała związek z usuwaniem wiatrołomów tarasujących drogi lub zalegających na dachach budynków oraz lokalnymi, niewielkimi podtopieniami.

Wiatr zniszczył punkt przy Stadionie Energa w Gdańsku

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Autor:MAK

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: UNIWERSYTECKIE CENTRUM KLINICZNE W GDAŃSKU

Tagi:
Raporty: