Przebadali turystów objętych kwarantanną w nadmorskim ośrodku. Cztery osoby mają koronawirusa

TVN24 | Pomorze

Aktualizacja:
Autor:
MAK/ks/gp
Źródło:
TVN24
W sumie u 6 turystów badania wykazały koronawirusatvn24
wideo 2/11
tvn24W sumie u 6 turystów badania wykazały koronawirusa

Spośród 50 osób objętych kwarantanną w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Rewalu (Zachodniopomorskie) u czterech wykryto koronawirusa. Kwarantannę zarządzono w poniedziałek po potwierdzeniu zakażenia u dwóch turystów z południa Polski.

Jak przekazała nam Małgorzata Kapłan z zachodniopomorskiego sanepidu, zakończyły się badania wszystkich osób objętych kwarantanną w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Rewalu. U czterech z 50 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem.

- Trafią oni do szpitala w Szczecinie. Pozostałe osoby, u których badanie dało wynik ujemny, wracają do swoich domów - przekazała nam Kapłan. Sześć zakażonych osób - włączając dwie zdiagnozowane wcześniej - zostanie ujętych w statystykach województwa śląskiego, ponieważ stamtąd pochodzą.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Turyści przyjechali z południa Polski

Jak w komunikacie wydanym na początku tygodnia przekazała Elżbieta Dembowska, p.o. państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Gryficach, turyści objęci zostali obowiązkową kwarantanną od poniedziałku do soboty 27 czerwca. Było to około 50 osób.

- W jednym z ośrodków w Rewalu jest wprowadzona kwarantanna w związku z tym, że u dwóch osób potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 - przyznała nam wówczas Kapłan.

Rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie już wtedy podkreślała, że dwie zakażone osoby to turyści, którzy przyjechali nad morze z południa Polski.

- Te osoby są hospitalizowane, pozostałe osoby przebywają w kwarantannie, są zabezpieczone, odizolowane, nie stanowią zagrożenia dla innych osób - mówiła Kapłan. Jednocześnie uspokajała, że ośrodek w Rewalu wdrożył "swoje procedury" i osobom na kwarantannie niczego nie brakuje.

Konstanty Oświęcimski, wójt gminy Rewal z kolei uspokajał pozostałych mieszkańców i turystów, że reakcja właścicieli ośrodka i sanepidu była szybka i udało się ustalić wszystkie osoby z kontaktu.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:MAK/ks/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: