TVN24 | Pomorze

Pracownicy domów pomocy społecznej zamieszkali w namiotach. "Minimalizujemy możliwość przeniesienia wirusa"

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Pomorze
14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej
14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej
wideo 2/4
14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej

W namiotach wojskowych przed domami pomocy społecznej zamieszkają ich pracownicy. To zdaniem urzędników zabezpieczy i pensjonariuszy, i rodziny pracowników. Namioty dostarczyli i ustawili zachodniopomorscy "terytorialsi".

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach postanowiło odseparować pracowników trzech podlegających mu DPS-ów od ich rodzin. Chodzi o placówki w Ustowie, Pilchowie i Rzędzinach. Znajduje się w nich 80 pensjonariuszy i tyle samo pracowników jest tam zatrudnionych. Decyzja ma ograniczyć możliwości rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2.

Po konsultacji z urzędem wojewódzkim stwierdzono, że najłatwiej będzie umieścić pracowników w namiotach wojskowych ustawionych bezpośrednio przed DPS-ami. Tymczasowe "domy" pożyczyli, przywieźli i zamontowali żołnierze 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- Dzięki temu pracownicy nie będą musieli wracać do swoich domów i środowisk, a co za tym idzie zminimalizujemy możliwość przeniesienia wirusa z zewnątrz do DPS i odwrotnie, do rodzin pracowników – przekazuje nam Beata Karlińska, dyrektor PCPR w Policach. Podkreśla, że zwiększy to bezpieczeństwo zarówno chorych, jak i ich opiekunów. - Oprócz tego dostarczymy tam środki ochrony osobistej dla wszystkich przebywających w domach – obiecuje dyrektor.

Namioty wyposażone zostały w łóżka polowe, urządzenia do ogrzewania, instalację elektryczną, a nawet wieszaki. Karlińska chwali żołnierzy WOT, który już kilkakrotnie pomagali od momentu wprowadzeniu stanu epidemiologicznego – na przykład w transporcie.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Pozostałe wiadomości