TVN24 | Pomorze

Pediatria i dziecięcy SOR w gdańskim szpitalu mają wznowić działalność. "Personel z ujemnymi wynikami badań"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/ks
Źródło:
PAP/TVN24
Część personelu gdańskiego szpitala objęta kwarantanną
Część personelu gdańskiego szpitala objęta kwarantannąTVN24
wideo 2/4
TVN24Część personelu gdańskiego szpitala objęta kwarantanną

Szpital św. Wojciecha na Zaspie w Gdańsku ma wznowić działalność oddziału pediatrii i SOR dla dzieci. Przyjęcia pacjentów zostały wstrzymane w niedzielę z powodu zdiagnozowania koronawirusa u lekarki i pielęgniarki placówki.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24

Jak przekazała w środę Katarzyna Brożek, rzeczniczka zarządzającej szpitalem spółki Copernicus, część personelu, która została objęta kwarantanną i poddana testom na obecność koronawirusa, otrzymała już ujemne wyniki badań.

- Aktualnie pracownicy oczekują na decyzję sanepidu o zdjęciu kwarantanny. Po jej otrzymaniu, będą mogli wrócić do pracy – poinformowała.

Lekarka i pielęgniarka z koronawirusem

Oddział pediatryczny i dziecięcą część SOR zamknięto w niedzielę.

41 pracowników placówki objęto kwarantanną i poddano testom na obecność wirusa SARS-CoV-2. Taką decyzję podjęła dyrekcja szpitala po tym, gdy okazało się, że dwie pracownice – lekarka i pielęgniarka – są zakażone koronawirusem.

Jak przekazała Brożek, kobiety najprawdopodobniej zaraziły się od lekarki pediatry pracującej w tym szpitalu, która 9 marca wróciła z narciarskiego urlopu do pracy.

Nie miała ona wówczas żadnych niepokojących objawów. Jednak 12 marca z powodu infekcji układu oddechowego udała się na zwolnienie lekarskie. 18 marca zgłosiła się do szpitala zakaźnego na badania w kierunku koronawirusa.

Dwa dni później dowiedziała się, że w grupie, z którą spędzała urlop, jest osoba, u której zdiagnozowano COVID-19. Pediatra została objęta kwarantanną. Na razie nie wiadomo, czy jest zakażona, wciąż czeka na wyniki testu.

"KORONAWIRUS. RAPORT". EKSPERCI ODPOWIADAJĄ NA WASZE PYTANIA

SPRAWDŹ, KTÓRE SZPITALE LUB ODDZIAŁY SĄ ZAMKNIĘTE PRZEZ ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM

Autor:MAK/ks

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Artur Andrzej/Wikipedia/Creative Commons CC 1.0

Pozostałe wiadomości