300 osób w nadmorskim hotelu. "To turniej szachowy"

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
PAP/TVN24
Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń?
wideo 2/7
Kiedy nastąpi luzowanie obostrzeń?

Podczas kontroli w hotelu policjanci i pracownicy sanepidu zastali 300 osób. - Właściciel tłumaczył, że odbywa się tam turniej szachowy i rzeczywiście funkcjonariusze na miejscu zastali osoby grające w szachy – informuje pucka policja.

Podkomisarz Monika Bradtke z Komendy Powiatowej Policji w Pucku przekazała, że policja dostała w piątek zgłoszenie w sprawie łamania obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 w jednym z hoteli w Jastrzębiej Górze, gm. Władysławowo. - Do hotelu pojechali funkcjonariusze z pracownikami sanepidu. W środku zastali 300 gości. Właściciel tłumaczył, że odbywa się tam turniej szachowy i rzeczywiście funkcjonariusze na miejscu zastali osoby grające w szachy - przekazała Bradtke.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Policja i sanepid sprawdzają

Dodała, że funkcjonariusze zebrali dokumentację i prowadzą postępowanie sprawdzające, a sanepid postępowanie administracyjne.

- Prokurator po zapoznaniu się z materiałami nie widział powodów do wszczęcia śledztwa w tej sprawie - przekazała podkomisarz Bradtke. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pucku razem z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku przeprowadzają wzmożone kontrole w turystycznych miejscowościach powiatu puckiego. Sprawdzają, czy hotele i pensjonaty stosują się do wytycznych ograniczających ich funkcjonowanie związane z epidemią COVID-19.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:MAK/gp

Źródło: PAP/TVN24

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Tagi:
Raporty: