"Zorganizowali prezentację garnków", zaprosili seniorów. Policjanci wylegitymowali 25 osób

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Seniorzy na spotkaniu z prezentacją garnkówKMP Gdańsk
wideo 2/7
KMP GdańskSeniorzy na spotkaniu dotyczącym prezentacji garnków

Pracownicy firmy oferującej do sprzedaży sprzęt AGD, mimo obowiązujących obostrzeń, zaprosili na spotkanie mieszkańców Gdańska, dla których zorganizowali prezentację garnków – informuje policja. Na spotkanie przyszli głównie seniorzy. Pokaz przerwali policjanci. Wylegitymowali 25 osób. Do sądu skierują wnioski o ukaranie organizatorów prezentacji.

Policjanci otrzymali w sobotę telefoniczne zgłoszenie o tym, że w jednym z lokali przy ulicy Kartuskiej w Gdańsku, mimo obowiązujących obostrzeń, odbywa się wesele. .

- Okazało się, że we wskazanym przez zgłaszającego miejscu nie ma wesela, ale trwa spotkanie marketingowe, zorganizowane przez firmę zajmującą się dystrybucją sprzętu AGD. W pomieszczeniu policjanci zastali osoby prowadzące spotkanie, podczas którego prezentowano garnki oraz kilkunastu mieszkańców Gdańska w wieku między innymi 75, 69 i 65 lat, czyli osoby szczególnie narażone na zakażenie - mówi starszy aspirant Karina Kamińska z Komendy Miejskiej w Gdańsku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Funkcjonariusze przerwali spotkanie i wylegitymowali w sumie 25 osób.

- Od uczestników dowiedzieli się, że organizatorzy spotkania w trakcie rozmowy telefonicznej, podczas której ich zapraszali, zapewniali, że mimo panującej pandemii jest ono legalne i bezpieczne – dodaje Kamińska.

Wnioski o ukaranie trafią do sądu

Oficer prasowy dodaje, że policjanci przekażą zebraną w tej sprawie dokumentację pod ocenę pracownikom sanepidu. - Oprócz tego skierują również do sądu wnioski o ukaranie organizatorów spotkania, którzy nie zastosowali się do obowiązujących zakazów i nakazów. Za to wykroczenie grozi kara nagany lub grzywny – mówi Kamińska.

Policjantka przypomina, że organizowanie tego rodzaju spotkań jest nieodpowiedzialne – tym bardziej gdy uczestniczą w nich osoby najbardziej narażone na działanie koronawirusa. - Przypominamy o tym, jak ważne jest teraz pozostanie w domu i powstrzymywanie się od tego rodzaju spotkań, które sprzyjają rozwojowi epidemii – podsumowuje Kamińska.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o respektowanie obostrzeń sanitarnych, szczególnie związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla wspólnego dobra 

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: