Ognisko koronawirusa w schronisku dla bezdomnych. 97 osób zakażonych

TVN24 | Pomorze

Autor:
ib
Źródło:
PAP
Ministerstwo Zdrowia: Niemal 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 282 osobyTVN24
wideo 2/35
TVN24Ministerstwo Zdrowia: Niemal 10 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 282 osoby

W schronisku dla bezdomnych mężczyzn przy ulicy Równej w Gdańsku wykryto duże ognisko koronawirusa. 90 ze 100 podopiecznych ma pozytywny wynik testu, zakażony jest też personel.

Schronisko dla bezdomnych mężczyzn przy ul. Równej prowadzi Gdańskie Koło Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta. W placówce przebywają przede wszystkim osoby starsze i schorowane, znajdujące się w grupie wysokiego ryzyka. Część z nich porusza się na wózkach i wymaga szczególnej opieki.

- Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 90 ze 100 podopiecznych, a także u siedmiu pracowników – powiedziała we wtorek rzeczniczka gdańskiego koła Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta Dagmara Rybicka. Wszyscy przechodzą zakażenie bezobjawowo.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

"Sytuacja pod kontrolą"

W schronisku obecnie przebywa 70 mężczyzn. - 20 osób przekazaliśmy do innej naszej placówki, która również jest izolowana. Dodatkowo 10 osób, które otrzymały negatywny wynik testu, trafiło do specjalistycznego ośrodka, gdzie nie mają kontaktu z osobami zakażonymi – wyjaśniła rzeczniczka.

Schronisko przy ulicy Równej w GdańskuGoogle Street View

Zapewniła, że sytuacja jest pod kontrolą. Ośrodek jest w stałym kontakcie z sanepidem i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku, a także ze sztabem zarządzania kryzysowego.

- Dzięki dobrej współpracy udało nam się bardzo szybko zareagować i wszystko zorganizować – podkreśliła Rybicka.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że ostatniej doby koronawirusa wykryto u 613 mieszkańców regionu. Współczynnik zachorowań wyniósł 2,61 na 10 tys. mieszkańców. Zmarły 24 osoby, z czego 20 cierpiało na choroby współistniejące.

Autor:ib

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View