Ognisko koronawirusa w gdańskim seminarium. 18 kleryków zakażonych

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK
Źródło:
TVN24
Dr Agata Wolska o pracy sanepidu: naszą główną rolą jest jak najszybciej obdzwonić i poddać kwarantannie osoby z najbliższego kontaktu osoby dodatniejTVN24
wideo 2/4
TVN24Dr Agata Wolska o pracy sanepidu: naszą główną rolą jest jak najszybciej obdzwonić i poddać kwarantannie osoby z najbliższego kontaktu osoby dodatniej

U 18 kleryków zdiagnozowano koronawirusa. Zakażeni zostali odizolowani - przekazał rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego. Dodał, że ich stan jest dobry i nikt nie wymaga hospitalizacji.

Ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego przekazał w sobotę, że badaniom przesiewowym na obecność SARS-CoV-2 poddani zostali klerycy, moderatorzy i pracownicy świeccy seminarium.

"U 18 kleryków zdiagnozowano COVID-19. Zakażeni zostali odizolowani przez zakwaterowanie w odrębnym budynku i nie mają kontaktu z innymi osobami. Ogólny stan wszystkich zakażonych jest dobry i nikt z nich nie wymaga hospitalizacji. Alumni, którzy otrzymali wynik ujemny, są poddani kwarantannie i izolacji, będąc pod stałym nadzorem epidemiologicznym" - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie seminarium.

Rektor dodał, że wszyscy pracownicy świeccy seminarium i moderatorzy otrzymali wynik ujemny.

"Gdańskie Seminarium Duchowne pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i medycznymi. Zapewniamy o naszej modlitwie i o nią prosimy" - podsumował ks. Kinowski.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Kolejne zakażenia

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 4178 osobach zakażonych koronawirusem. Łącznie w Polsce infekcję koronawirusem potwierdzono u 125 816 osób, spośród których 3004 zmarły.

Najwięcej nowych zakażeń spośród wszystkich niedzielnych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano w województwie małopolskim - jest ich 685.

Pozostałe dotyczą województw: mazowieckiego (433), wielkopolskiego (380), śląskiego (354), pomorskiego (331), podkarpackiego (315), łódzkiego (314), lubelskiego (304), dolnośląskiego (186), zachodniopomorskiego (155), świętokrzyskiego (152), kujawsko-pomorskiego (136), opolskiego (123), podlaskiego (110), warmińsko-mazurskiego (106) i lubuskiego (94).

Ministerstwo przekazało w niedzielę również informację o śmierci 32 zakażonych osób. Trzy osoby zmarły z powodu zakażenia COVID-19. Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 29 osób.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Autor:MAK

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: