TVN24 | Pomorze

W tym roku nie spotkają się na wielkanocnym śniadaniu. Potrzebujący dostają świąteczne paczki

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/ks
Źródło:
TVN24 Pomorze
"To, jak przeżyjemy Wielkanoc, w dużej mierze zależy od nas"
"To, jak przeżyjemy Wielkanoc, w dużej mierze zależy od nas"Archikatedra Gnieźnieńska
wideo 2/2
TVN24"To, jak przeżyjemy Wielkanoc, w dużej mierze zależy od nas"

Co roku gdański Caritas przygotowywał wielkanocne śniadanie na około 400 osób. W tym roku - w związku z epidemią - zmienił formułę. Postanowił przekazać potrzebującym paczki ze świątecznymi produktami, i to już poświęcone przez kapłana.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego w tym roku jadłodajnia w Sopocie nie będzie gościć na śniadaniu wielkanocnym ubogich z Trójmiasta. Wiele z osób, którym pomaga Caritas, to osoby z grupy wysokiego ryzyka ostrego przebiegu COVID-19.

Caritas przekazuje ubogim święconkiTVN24

Jak mówi nam ksiądz Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej, nie chciano potrzebujących pozostawiać w Wielkanoc samym sobie. Szczególnie, że w czasie epidemii do jadłodajni wciąż zgłaszają się osoby potrzebujące.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

- Co roku przygotowujemy wielkanocne śniadanie na około 400 osób. W tym roku zmieniliśmy formułę i przygotowaliśmy tyle samo paczek – opowiada ks. Steć. Nie zabraknie w nich białej kiełbasy, wielkanocnej babki (tę upiekła zaprzyjaźniona nauczycielka) czy innych świątecznych produktów.

Dary w siedzibie Caritasu poświęcił biskup pomocniczy gdański Wiesław Szlachetka, a potem świąteczne paczki, dzięki wolontariuszom trafią bezpośrednio do potrzebujących. Część osób odebrało paczki w jadłodajni.

Podobne akcje organizuje Caritas w całym kraju.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:eŁKa/ks

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości