Proboszcz chciał w święta wielkanocne przeprowadzić uroczystość komunijną

Autor:
MAK/ks
Źródło:
TVN24
Parafia w Barłożnie
Parafia w Barłożnie TVN24
wideo 2/8
TVN24Parafia w Barłożnie

Wierni parafii w Barłożnie (Pomorskie) spodziewali się przesunięcia pierwszej komunii świętej z 10 maja na termin późniejszy. Proboszcz zmienił datę, jednak zamiast odroczyć, chciał przyspieszyć uroczystości i to o miesiąc. Parafianie nie kryli niezadowolenia. Proboszcz ostatecznie zrezygnował z kontrowersyjnego pomysłu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa premier Mateusz Morawiecki poinformował 20 marca o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. W związku z tym wprowadzone zostały również dodatkowe obostrzenia. Obowiązują restrykcje dotyczące m.in. przemieszczania się, organizacji imprez i spotkań.

Tym bardziej wiernych z parafii w Barłożnie zaskoczyła decyzja proboszcza o przyspieszeniu pierwszych uroczystości komunijnych. Zamiast 10 maja, miały odbyć się już podczas tegorocznych świąt wielkanocnych. W sobotę ksiądz poinformował również, że od poniedziałku miała zacząć się spowiedź dzieci. Do konfesjonału miały podchodzić pojedynczo co 15 minut.

Ostatecznie proboszcz z pomysłu przyspieszenia uroczystości jednak zrezygnował.

"Uprzejmie informuję, że ksiądz proboszcz parafii Barłożno odłożył na późniejszy termin planowaną w najbliższe święta wielkanocne I Komunię św." - przekazał we wtorek ks. Ireneusz Smagliński, rzecznik biskupa pelplińskiego.

Jak zaznaczył w rozmowie z portalem tvn24.pl ks. Smagliński, nie było konieczności interwencji biskupa.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Kościół w czasie epidemii COVID-19

Nowe obostrzenia w związku z epidemią COVID-19 obowiązują w Polsce od 1 kwietnia.

Restrykcje dotyczą również kościołów. Jak zadecydowano, w mszy świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób – wyłączając z tego osoby sprawujące posługę lub osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy w przypadku pogrzebu.

Od początku pandemii COVID-19 w Polsce potwierdzono 4532 zakażeń, nie żyje 111 osób.

Autor:MAK/ks

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości