Aleksandra Dulkiewicz zakażona koronawirusem. "Wbrew niektórym głosom wirus nie jest w odwrocie"

TVN24 | Pomorze

Autor:
akr/dap
Źródło:
tvn24.pl
Inna strategia szpitali tymczasowych na Pomorzu niż na Mazowszutvn24
wideo 2/35
tvn24Inna strategia szpitali tymczasowych na Pomorzu niż na Mazowszu

"Jestem zakażona. Czuję się dobrze, jedynie potrawy straciły smak i zapach. Pracuję w domu" - napisała w piątek na Twitterze prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, informując o zakażeniu koronawirusem. Jak dodała, "wbrew niektórym głosom, wirus nie jest w odwrocie, a jego skutki trudno oszacować".

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 13 239 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz o śmierci 531 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2. Łącznie w Polsce od początku epidemii zakażenie stwierdzono u 1 041 846 osób, spośród których 19 359 zmarło.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Dulkiewicz zakażona koronawirusem

W piątek prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała w mediach społecznościowych, że jest zakażona koronawirusem SARS-CoV-2.

"Czuję się dobrze, jedynie potrawy straciły smak i zapach. Pracuję w domu" - napisała na Twitterze. Dodała, że "wbrew niektórym głosom, wirus nie jest w odwrocie, a jego skutki trudno oszacować".

Premier: wygrywamy z epidemią

Premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do sytuacji epidemicznej w kraju, napisał w poniedziałek na Facebooku, że "dane nie kłamią". "Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada!" - ocenił.

Tego dnia resort zdrowia poinformował o 5733 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Było to dwa razy mniej niż w niedzielę, gdy przekazano informację o 11 483 infekcjach. W poniedziałek MZ przekazało także, że zmarło 121 chorych z COVID-19.

Autor:akr/dap

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty: