Strażnicy graniczni z całej Europy przyjechali do Koszalina na szkolenie. 60 osób jest zakażonych

TVN24 | Pomorze

Autor:
MAK/gp
Źródło:
TVN24
16 października: 7705 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie: 157 608TVN24
wideo 2/9
TVN2416 października: 7705 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; łącznie: 157 608

Podczas szkolenia Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex w Koszalinie wykryto ognisko koronawirusa - poinformowała rzeczniczka komendanta miejscowego Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej. W sumie potwierdzono 60 przypadków SARS COV-2. Są to osoby z różnych krajów Unii Europejskiej.

O ognisku koronawirusa poinformowała w piątek TVN24 major SG Katarzyna Tomczak, rzeczniczka komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie. Przekazała, że przypadki SARS COV-2 wykryto podczas szkolenia Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej Frontex w Koszalinie.

W sumie stwierdzono już 60 pozytywnych przypadków - są to osoby z różnych krajów Unii Europejskiej.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Tomczak dodała, że są to szkolenia zlecone przez Unię Europejską, przeprowadzane przez zewnętrznych instruktorów. Ośrodek szkolenia w Koszalinie udostępnił swoje szkoły i bazy logistyczne.

Ze względu na ognisko zakażeń ośrodek zawiesił swoją działalność.

W ośrodku trwa kwarantanna

9 października trzech uczestników szkolenia źle się poczuło. Odizolowano ich i wszystkim uczestnikom przeprowadzono testy. Już 14 października potwierdzono kolejne przypadki zakażeń - u 55 słuchaczy, trzech instruktorów, funkcjonariusza ośrodka i pracownicy firmy zewnętrznej.

Major Katarzyna Tomczak przekazała, że wszyscy czują się dobrze.

Wydzielono dwa budynki na terenie ośrodka na izolatorium dla osób z pozytywnym wynikiem. Osoby z negatywnym wynikiem są odseparowane w budynkach internatu.

Od 9 października w ośrodku trwa kwarantanna, która potrwa do poniedziałku. W zależności od wyników testów sanepid zadecyduje, co dalej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Leszek Szymański/PAP

Tagi:
Raporty: