Albi, Bianka, Białka, Kokosanka lub Śnieżynka. Propozycje imion dla jedynej pingwinicy albinoski

TVN24

Biały pingwin w gdańskim zoo to ona. Pracownicy szukają imieniatvn24
wideo 2/3

Albi, Białka, Bianka, Kokosana lub Śnieżynka. To pięć propozycji imion pracowników Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego dla pingwina albinosa. Imiona dla samiczki, bo już wiadomo, że to ona. O tym, które imię zostanie wybrane, zadecyduje głosowanie.

- Jeśli chodzi o ten gatunek pingwina przylądkowego, jest to unikat w skali światowej, ponieważ nigdzie na świecie w ogrodach zoologicznych, w warunkach hodowlanych takiego pingwina nie ma. Jest tylko u nas - mówi Tomasz Fiałkowski, opiekun pingwinów w gdańskim zoo.

Biały pingwin wykluł się 14 grudnia ubiegłego roku. Początkowo nie było wiadomo, czy to samiec, czy samica. Jego oryginalny wygląd nie dawał też pewności, czy zostanie zaakceptowany przez stado.

- Pingwiny na swoim kubraczku mają charakterystyczne plamki, po których mogą się rozpoznawać. Ten pingwin nie ma żadnej plamki, więc to może być dla nich coś nowego - opowiada Fiałkowski.

Jednak, dzięki staraniom pracowników, którzy stopniowo przyzwyczajali pingwiny do nowego towarzysza, wszystko się udało.

- Już jesteśmy pewni, że stado w pełni albinosa zaakceptowało - cieszy się opiekun.

"To mała kobietka"

Ostatnie wyniki badań pokazały, że "jedyny taki pingwin na świecie" jest samiczką.

Pracownicy gdańskiego zoo poinformowali o tym na jednym z portali społecznościowych i wymyślili konkurs.

- Pielęgniarze z całego ogrodu wytypowali pięć imion i każdy, kto odwiedzi stronę, może swoją opinię na temat imion wyrazić - mówi Fiałkowski.

Albi, Bianka, Białka, Kokosanka lub Śnieżynka - to któreś z tych imion będzie miała samiczka. Głosować można na stronie Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego na Facebooku.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: MAK/gp/kwoj / Źródło: tvn24