Pomorze

Komunikacja dla kibiców

Pomorze


Dziś o godz. 20.45 na gdańskim stadionie ostatni mecz grupowy. Tym razem Hiszpania zmierzy się z Chorwacją. Miejski Sztab Operacyjny apeluje o korzystanie z komunikacji publicznej. Dodatkowe utrudnienia może spowodować protest podwykonawców Hydrobudowy.

Dojazd do stadionu może dziś być szczególnie utrudniony. Wszystko przez protest podwykonawców Hydrobudowy. Pracownicy firm będą protestować w okolicach Galerii Bałtyckiej od 16.30 do 20.30.

Zamnięte ulice

Jak zwykle w dni meczowe mieszkańcy Gdańska muszą liczyć się z utrudnieniami. Już od godz. 12.00, aż do zakończenia akcji odwożenia ze stadionu kibiców, z ruchu wyłączone zostaną ulice: Słowackiego (nowa nitka). Prawa jezdnia nowej ul. Słowackiego (patrząc w kierunku portu lotniczego) od ul. Obywatelskiej aż do ul. Cytrowej w Złotej Karczmie zostanie przeznaczona całkowicie dla ruchu (w obu kierunkach) autobusów komunikacji miejskiej i pojazdów UEFA.

Od godz. 16.30 zamknięte dla ruchu będą ulice: Jana z Kolna, Marynarki Polskiej i węzeł Kliniczna.

Utrudnienia przestaną obowiązywać w ciągu trzech godzin od chwili zakończenia spotkania, czyli ok. godz. 0:30 we wtorek.

SKM, tramwaje i autobusy

Od godz. 16 do rozpoczęcia meczu, oraz po zakończeniu meczu do godz. 2 w nocy będą kursowały co 12 minut pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Odjazdy na dworcu Gdańsk Główny będą się odbywać z peronu 3.

Od godz. 16.30 do zakończenia akcji odwożenia kibiców ze stadionu, zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa na trasie: Centrum - Brama Wyżynna - Dworzec Główny - Jana z Kolna - Stadion (pętla Kliniczna). Od pętli Kliniczna do stadionu kibice dojdą pieszo. Tramwaje tej linii będą kursowały co 3 minuty.

Za darmo z lotniska

Bezpłatna autobusowa linia ekspresowa C1 (Lotnisko - Dworzec Główny) będzie funkcjonować z częstotliwością co ok. 8 minut.

Aby usprawnić dojazd na stadion i powrót z niego kursuje dodatkowa linia autobusowa Galeria Bałtycka – Kochanowskiego. Na jej przystankach zatrzymują się też autobusy linii C2. Dla jasności – dodatkowa linia – również nosi nazwę C2.

Po zakończeniu meczu, według potrzeb będą uruchamiane autobusy specjalnej linii PR, którą będzie można dojechać bezpośrednio ze stadionu do parkingów zlokalizowanych w ciągu al. Armii Krajowej oraz na parkingu Auchan.

Parkingi Park & Ride

Od 8.00 otwarte będą parkingi Park&Ride (P&R). Wyznaczono dwie lokalizacje:

- przy Centrum Handlowym Auchan (ul. Szczęśliwa 1),

- wzdłuż al. Armii Krajowej (od ul. Łostowickiej w kierunku obwodnicy),

Z parkingów P&R – do Centrum miasta kursuje bezpłatna komunikacja autobusowa. Po meczu – autobusy odwiozą kibiców na parkingi.

Strefa kibica

W związku z funkcjonowaniem strefy kibica na Placu Zebrań Ludowych zostanie zwiększona częstotliwość kursowania komunikacji miejskiej. Tramwaje linii 2, 3 i 6 będą kursowały do ok. godz. 2:30, a kursy będą realizowane z częstotliwością co 20 minut.

Po zakończeniu imprezy zostaną uruchomione z przystanku Brama Oliwska specjalne kursy na liniach: 2, 3 i 6. Także linie nocne będą kursować z większą częstotliwością.

Autor: ws/aja/par/k

Pozostałe wiadomości