TVN24 | Pomorze

Kołobrzeg. Zatrucie czadem. 10 kobiet trafiło do szpitala

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Straż pożarna o zatruciu czadem 12 kobiet w Kołobrzegu
Straż pożarna o zatruciu czadem 12 kobiet w Kołobrzegutvn24
wideo 2/9
tvn24Straż pożarna o zatruciu czadem 12 kobiet w Kołobrzegu

Zatrucie czadem w Kołobrzegu (Zachodniopomorskie). Jak informuje straż pożarna, z budynku ewakuowano 12 kobiet, a 10 z nich przewieziono do szpitala. Policja wyjaśnia, jak doszło do zdarzenia.

Zgłoszenie o tym, że coś niepokojącego dzieje się przy ulicy Krzywoustego w Kołobrzegu dotarło do służb w czwartek o 19:25. Na miejscu potwierdzono, że doszło do zatrucia tlenkiem węgla.

- Z budynku ewakuowaliśmy 12 kobiet. Dwie były nieprzytomne – relacjonuje starszy kapitan Krzysztof Azierski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu. Niektóre kobiety wymiotowały, miały problem z oddychaniem.

10 kobiet trafiło do szpitala

Po podaniu tlenu udało się ocucić nieprzytomne kobiety. Ratownicy chcieli skierować wszystkie poszkodowane do szpitala, ale dwie z nich odmówiły przewiezienia do placówki medycznej.

Zatrucie czadem w KołobrzeguArtur Sempruch / miastokolobrzeg.pl

Wszystkie kobiety to Azjatki, które pracują w Kołobrzegu i mieszkają w budynku przy ulicy Krzywoustego. Są w wieku 30-35 lat.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Przyczyna zdarzenia nie jest znana. Jak przekazuje nam Azierski, sprawę bada policja. Strażacy, którzy działali na miejscu, przekazali, że wywietrzniki w oknach były zaklejone.

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: Artur Sempruch / miastokolobrzeg.pl

Pozostałe wiadomości