TVN24 | Pomorze

Wjechał na plażę samochodem, mandatów nie przyjął

TVN24 | Pomorze

Autor:
eŁKa/gp
Źródło:
TVN24 Szczecin
Samochód zakopał się na plaży w KołobrzeguPaweł Depta
wideo 2/7
Paweł DeptaSamochód zakopał się na plaży w Kołobrzegu

20-latek w nocy wjechał na plażę w Kołobrzegu. Fantazja będzie go sporo kosztowała – samochód zakopał się w piasku, o sprawie poinformowana została policja.

W środku nocy z poniedziałku na wtorek policja otrzymała zgłoszenie, że w Kołobrzegu na plaży zakopał się samochód. Jak relacjonuje sierżant Karolina Seemann, za kierownicą siedział młody mężczyzna.

– 20-letni kierowca wjechał na plażę z kolegami, ale nie dał rady wyjechać, auto się zakopało – opowiada nam policjantka. Konieczne było wezwanie na miejsce Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa oraz Brzegowej Stacji Ratowniczej, ponieważ tylko te służby dysponowały odpowiednim sprzętem, aby usunąć pojazd z plaży.

Samochód zakopał się na plaży w KołobrzeguPaweł Depta

Bez prawa jazdy

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Okazało się, że 20-latek nie ma nawet prawa jazdy. Samochód na jego koszt odholowany został na policyjny parking, a młody mężczyzna otrzymał od funkcjonariuszy trzy 500-złotowe mandaty: za brak uprawnień do kierowania pojazdem, za złamanie zakazu wjazdu i za brak uprawnień, by na plażę wjechać.

20-latek mandatów nie przyjął, więc policja skierowała sprawę do sądu. Ten może za każdy z czynów nałożyć grzywnę nawet do pięciu tysięcy złotych.

Autor:eŁKa/gp

Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Depta