Pomorze

Pijany kierowca spowodował śmiertelny wypadek. Usłyszał zarzuty

Pomorze

Aktualizacja:
Pijany kierowca spowodował wypadek
Pijany kierowca spowodował wypadektvn24
wideo 2/3

Do tragicznego wypadku doszło przy stacji benzynowej na drodze S3. Zmarł kierowca jednego z aut. Policja zatrzymała pijanego kierowcę, który spowodował wypadek. Postawiono mu zarzuty.

24-letni mieszkaniec Goleniowa usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, będąc w stanie nietrzeźwości, czyli z art. 178 par. 1 kodeksu karnego oraz 177 par. 2 KK. - Mężczyzna, znajdując się w stanie nietrzeźwości i nie dostosowując prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, najechał na tył samochodu poprzedzającego – wyjaśnia Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Dorianowi T. grozi do 12 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd, na wniosek prokuratury, aresztował go na trzy miesiące.

Muzyk z promilami

O godzinie 4.39 na wysokości miejscowości Kliniska Wielkie w Zachodniopomorskiem na drodze S3 na wysokości jednej ze stacji benzynowych doszło do śmiertelnego wypadku. Volkswagen scirocco uderzył w inny pojazd. Jadący nim mężczyzna zginął.

- Policjanci zatrzymali kierującego scirocco. Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje asp. sztab. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji. Śledztwo przejęła prokuratura.

Jak podało radio RMF FM sprawcą porannego wypadku w Szczecinie ma być znany twórca muzyki klubowej i elektronicznej DJ Dorian T. pochodzący z Goleniowa. Jego remix trafił między innymi na płytę Linkin Park. Tę informację potwierdziła także prokuratura.

Do wypadku doszło w Kliniskach Wielkich | Google Maps

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: eŁKa/mś / Źródło: TVN24 Szczecin

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości